Завідувач кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки факультету підвищення кваліфікації викладачів д.мед.н Павло Король 02 квітня дав інтерв'ю виданню BBC News Україна про поточну ситуацію на Чорнобильський АЕС у контексті агресії рф проти України.

Павло Король пояснив кореспонденту видання, що найбільшу небезпеку наразі становлять пожежі у межах 10-кілометрового радіусу навколо ЧАЕС і радіаційний пил, що був піднятий бронетехнікою окупантів. Вплив іонізуючого випромінювання на російських військових може призводити до розвитку як негайних ефектів - променевої хвороби, так і віддалених наслідків, наприклад, онкологічних захворювань та лейкозу.

Фахівець зазначив, що військовим після ЧАЕС загрожує рак і ураження мозку «Імовірність виникнення цих віддалених наслідків зростає пропорційно отриманої дози радіації», - наголосив учений.

З повним текстом статті можна ознайомитись за посиланням: https://www.bbc.com/ukrainian/features-60961550.