Google search

 
 

31.03.2022 р на кафедрі дитячої анестезіології та інтенсивної терапії закінчився двотижневий цикл тематичного удосконалення «Штучна вентиляція легень: режими, моніторинг та техніка проведення», який відбувся у дистанційному форматі. Тематика циклу присвячена респіраторній підтримці та лікуванню тяжких респіраторних порушень при критичних станах.

Але враховуючи військовий стан в країні, програма циклу була скорегована з включенням тем, присвячених травматичним ураженням грудної клітки у дітей та тактиці ведення травмованих хворих в гострому періоді та профілактиці післяопераційних ускладнень.

Протягом циклу розглядались питання клінічної фізіології штучної вентиляції легень, режимів вентиляції, моніторингу ефективності ШВЛ та моніторингу стану пацієнта під час проведення ШВЛ. Обговорювались методологія вибору режиму та встановлення параметрів ШВЛ залежно від віку, патології і стану пацієнта; особливості респіраторної підтримки при окремих станах, коли механічна вентиляція має суттєвий вплив на результат захворювання.

Більша частина матеріалу викладалась на прикладах реальних клінічних випадків, що підкреслює практичну спрямованість циклу.  За відгуками слухачів, саме клінічні розбори дали можливість пов’язати набуті теоретичні знання зі своєю щоденною практикою у відділеннях інтенсивної терапії.

Наприкінці циклу слухачі висловили задоволення темами, які були висвітлені в ході проведення циклу, відзначили їх практичну спрямованість для використання у своїй практиці.

Читайте також