Працівники кафедри ортопедії і травматології №2 НУОЗ України імені П.Л. Шупика з перших днів військового стану запровадженого в Україні, беруть активну участь у наданні допомоги постраждалим внаслідок боєвих дій. Робота проводиться 24 години, 7 днів на тиждень, без перерви на вихідні та сон, навіть звуки сирен, які досить часто лунають по всій столиці, не зупиняють їх.

На початку постраждалих було небагато, всі пацієнти були з травмами, які отримали в перші дні після ушкодження. Наразі багато хворих надходить вже після надання першої медичної допомоги. Тому лікарі проводять, переважно, «second look» вогнепальних та мінно-вибухових ран верхніх і нижніх кінцівок, виконують закриття значних дефектів шкіри та м’яких тканин, перемонтаж АЗФ, а також займаються підготовкою пацієнтів для заміни методу фіксації. Протягом всього періоду було виконано понад 70 хірургічних втручань.

Окрім клінічної роботи, проводиться також педагогічна діяльність, активна робота в підготовці короткотривалих циклів по наслідкам боєвої травми, дистанційна робота з інтернами 2-го року навчання та слухачами циклу ТУ з вивчення питань артроскопії колінного суглобу.

Всі співробітники кафедри готові і надалі працювати на користь України, з вірою в швидку перемогу та мирне небо.