Науково-педагогічні працівники кафедри хірургії і проктології: зав. кафедри проф. Я. Фелештинський, доц. В. Ватаманюк, аспірант О. Коваль, аспірант О. Марштупа, інтерн О. Бринцев та ін., на клінічній базі КМКЛ №5 щоденно та цілодобово надають хірургічну допомогу пораненим, які надходять із околиць м. Києва та області.

Від початку бойових дій співробітники кафедри надали медичну допомогу десяткам поранених: були виконанні первинні хірургічні обробки ран, остаточні зупинки кровотеч, видалення куль та осколків з м’яких тканин та черевної порожнини, резекції кишківника, ампутації кінцівок тощо.

Обличчя війни безжальне. Спіробітники кафедри врятували життя сім’ї з м. Ірпеня: чоловік, дружина та двоє дітей 6 і 9 років отримали множинні осколкові поранення верхніх та нижніх кінцівок, тулуба, перебували у стані травматичного шоку. Завдяки проведенню протишокової терапії, хірургічної обробки ран, зупинці кровотечі тощо були виписані з клініки в задовільному стані для подальшої реабілітації.

І таких людських історій і врятованих життів безліч. Здоров'я Вам і терпіння, професіоналізму і наснаги, дорогі наші хірурги. Дякуємо за Вашу натхненну працю!