З 7 по 21 лютого 2022 року кафедрою громадського здоров’я НУОЗ України імені П. Л. Шупика у дистанційному форматі проведено цикл ТУ «Методи визначення і оцінки фізичного здоров’я дітей» для лікарів КНП «Консультативно-діагностичний центр дитячий Дарницького району міста Києва».

Обов’язковий тестовий вхідний контроль рівня знань, передбачений вимогами наказу МОЗ України від 18 серпня 2021 року № 1751, виявив деякі недоліки у практичній підготовці слухачів, що слугувало підвищенню уваги до цих питань при побудові освітнього процесу. У теоретичній частині циклу було презентовано сучасні наукові досягнення у груповій оцінці здоров’я підростаючого покоління країни у порівнянні з розвинутими країнами світу та Європейського регіону, визначені провідні фактори ризику та роль профілактичної медицини в збереженні та зміцненні здоров’я дітей, підтримці потенціальних можливостей організму у дитячому віці.

Практична частина включала сучасні методичні підходи щодо визначення й оцінки фізичного здоров’я дітей за віком та станом соматичного здоров’я, спираючись на чинну нормативну базу. Це дало можливість слухачам опанувати об’єктивні та доступні методи дослідження в практиці лікаря для оцінки адаптаційно-резервних ресурсів організму дітей у різні вікові періоди життя, ефективності впровадження оздоровчих заходів. Під час проведення занять слухачі були забезпечені методичною та нормативною літературою. Заключний іспит рівня знань показав відповідний рівень теоретичної та практичної підготовки слухачів. Серед побажань слухачів привертає увагу бажання продовжити навчання у подальшому на кафедрі громадського здоров’я, яка надає широкий спектр освітніх послуг БПР для медичних працівників з питань профілактичної медицини.