Google search

 
 

Стратегія інтегрованого ведення хвороб дитячого віку, розроблена ВООЗ та дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), включає алгоритми ведення проблем здоров’я дітей віком від 0 до 5 років, з якими зіштовхнуться  медичні працівники первинної ланки медичної допомоги. Окрема увага приділяється раціональному харчуванню дітей, профілактиці дитячого травматизму та інфекційних захворювань, пропаганді здорового способу життя.

В контексті інтегрованого ведення хвороб дитячого віку дитина розглядається комплексно. Оскільки у більшості дітей водночас спостерігають декілька симптомів хвороби, діагноз встановити іноді буває досить важко. Саме тому кожна дитина має бути оглянута з метою виявлення загальних ознак небезпеки та оцінки обмеженої кількості симптомів, що вибрані на основі їх чутливості і специфічності для виявлення захворювання. Наявність цих ознак передбачає необхідність надання догоспітальної допомоги та термінову госпіталізацію до стаціонару.

Для забезпечення послідовності надання медичної допомоги дітям раннього віку у лікувальних закладах має бути чітко визначений клінічний маршрут пацієнта відповідно до матеріально-технічного та кадрового забезпечення.

Навчання медичних працівників принципів інтегрованого ведення хвороб дитячого віку є актуальним та має проводитись на постійній основі. Для цього кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика регулярно проводить цикли тематичного удосконалення згідно з основними нормативними документами, що регламентують стратегію інтегрованого ведення хвороб дитячого віку в Україні, а саме клінічної настанови та протоколу МОЗ №468 від 12.05.2016 р. Так, 01.02 - 07.02.2022 р. відбувся плановий тижневий цикл тематичного удосконалення «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку». Доцент кафедри, к. мед. н. Тетяна Веселова, сертифікований тренер ВООЗ, оновила знання медичних працівників щодо принципів означеної стратегії.

Фото. Доцент Тетяна Веселова проводить цикл тематичного удосконалення «Інтегроване ведення хвороб дитячого віку».

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу