У світі глобалізації знання іноземних мов стає чи не ключовим навиком для будь-якої людини, тому володіння хоча би однією з них є не розкішшю, а необхідністю. Володіння іноземними мовами дає не тільки можливість вільного спілкування та особистісного росту для кожної людини, а і дозволяє отримати цікаву та престижну роботу у різних сферах нашого життя, оскільки майже всі топові посади потребують знання іноземної мови.
Кафедра іноземних мов НУОЗ України імені П. Л. Шупика запровадила змішане навчання (blended learning) для наших слухачів, з метою використання іноземної мови фахівцями, як доступного засобу спілкування і збагачення досвіду фахової підготовки. Викладачі кафедри готові забезпечити офлайн та онлайн компоненти навчання, з перспективою подальших досліджень в детальному вивченні моделей змішаного навчання, що можуть застосовуватися для найбільш ефективного опанування іноземних мов та вирішили поділитися власним досвідом і розповісти про найпоширеніші помилки при вивченні англійської мови, які можуть стати на заваді до успіху.
Як відомо, найпоширенішими помилками є страх помилитися, фокус на опануванні лише одного з розділів лінгвістики, заучування окремих слів поза контекстом, ігнорування вимови, відтермінування мовної практики, небажання читати літературу та дивитися фільми мовою оригіналу, нереалістичні цілі, коли процес досягнення мети значно перевищує встановлений термін, але за такої умови втрачається мотивація до вивчення мови.
Неможливо вивчити жодну іноземну мову протягом короткого терміну, адже щонайменше потрібно налаштувати свій мозок думати по-іншому. В середньому, необхідно систематично вчити іноземну мову хоча б один рік та планувати свій час так, щоб виділяти щонайменше декілька хвилин на англійську мову щодня, або хоча б не рідше 3-4 разів на тиждень. Фахівці рекомендують регулярно виділяти час для повторення вивченого матеріалу, найкраще – кілька разів на тиждень з певним інтервалом. Наприклад, через день, потім через 3-4 дні, а в ідеалі ще й третій раз – через тиждень.
Зубріння окремих слів та граматичних правил – це одна із найпопулярніших та найбільш небезпечних помилок. Натомість варто запам’ятовувати цілі фрази, словосполучення або навіть речення. Адже це контекст, в якому вживається слово чи термін. Щодо граматики, то вона є лише одним із компонентів мови, а її розуміння – один із інструментів володіння мовою. Вивчення англійської граматики, у поєднанні з лексикою, читання адаптованих текстів та мовою оригіналу, слухання носіїв мови, повторення фраз є основою вільного володіння іноземною мовою.
Хотілось б зазначити, що помилки – це невід’ємна складова частина будь-якого навчального процесу та необхідна умова для розвитку і вдосконалення. І навіть носії мови допускають помилки й неточності під час розмови.
Регулярне читання книг, наукових видань, літератури мовою оригіналу допоможе не тільки розширити словниковий запас, але і навчить правильно будувати фрази та висловлювання.
Отже, успіх у вивченні та використанні англійської мови залежить від системного підходу та регулярного повторення вивченого матеріалу, правильного визначення мети, роботи над помилками на всіх рівнях, регулярної мовленнєвої практики та спілкуванні з носіями мови.