Google search

 
 

Завідувач кафедри медичної та лабораторної генетики НУОЗ України імені П.Л. Шупика чл.-кор. НАМН України Наталія Горовенко взяла участь у науково-практичній конференції «Більше ніж муколітик.

Особливості нової муколітичної терапії гострих захворювань нижніх дихальних шляхів та ХОЗЛ в умовах пандемії COVID-19. Другий етап», яка проходила в онлайн форматі 1 грудня 2021 року.

Наталія Григорівна виступила з доповіддю на тему: «Вірус проти господаря. Війна світів». Було коротко надано характеристики вірусу SARS-СoV-2 та шляхи його зараження. Зокрема, про те, що це РНК-овий вірус, тому він не має систем репарації і саме цим пояснюється велика кількість нових мутацій. Також було розказано про механізми захисту «господаря» та про те, що вони залежать від генетичної характеристики індивіда.

Наталія Григорівна поділилася зі слухачами результатами повномасштабних досліджень, що проводилися в світі, в ході яких вивчались генетична характеристика пацієнтів з COVID-19. Та надала характеристику варіантам генів для яких було виявлено асоціації з процесом інфікування та тяжкістю перебігу захворювання.

В кінці доповіді Наталія Григорівна зробила підсумок у вигляді трьох можливих сценаріїв розвитку війни вірусу проти господаря.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу