11-12 листопада 2021року відбувся V Міжнародний конгрес «Невідкладні стани та анестезіологічне забезпечення в акушерстві, гінекології та перинатології» у змішаному форматі проведення (on-line, off-line)

Зі словами привітання до присутніх звернулися голова ГО «Асоціація акушерських анестезіологів України» професор Руслан Ткаченко, від ГО «Асоціація анестезіологів України» професор, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Сергій Дубров, від ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України» академік НАМН України, професор В’ячеслав Камінський. Від іноземних колег до учасників звернувся від Ізраїльського товариства анестезіологів - Олександр Йошкович (Alexander Ioscovich.

Промовці були одностайні, щодо непересічності заходу та актуальності обміну знаннями на такому високому рівні й одразу перейшли безпосередньо до пленарних засідань.

Враховуючи те, що конгрес проводився в змішаному режимі проведення, кількість зареєстрованих слухачів on-line склала 1500 лікарів різних спеціальностей. Участь в конгресі взяли лікарі акушери-гінекологи, анестезіологи, перинатологи та лікарі сімейної медицини.

Наукова програма була насичена різноманітними доповідями після яких відбувалися жваві дискусії. Засідання проводилися паралельно в двох залах. Учасники мали можливість дистанційно в реальному часі задавати запитання доповідачам та брати участь у обговоренні. Загалом за 2 робочі дні участь у конгресі взяли 61 доповідач, 41 з України та 20 закордонних спікерів. Під час проведення конгресу прочитано понад 75 доповідей. Приємною новиною став ще й той факт, що конгрес набирає міжнародного значення, адже в ньому також взяли участь слухачі з інших країн.

Розпочалась конференція з секції  корекції гемостазу та лікуванню кровотеч в акушерстві та гінекології. Були прочитані змістовні лекції поважними професорами: Alexander Ioskovich (Ізраїль), Marc Van de Velde (Бельгія), Агзам Жумадилов (Казахстан) та інші.

В рамках засідання «Тромбози та тромбофілії в акушерстві», цікаві доповіді були представлені професорами Kestutis Rimaitis (Литва), Е. Шифман (Росія), Р. Ткаченко. (Київ).

Надалі у роботі симпозіуму були розглянуті питання периопераційного ведення пацієнток акушерсько-гінекологічного профілю, погляди на проблему очима анестезіолога та акушер-гінеколога, а також їхня дружня співпраця.

Другий день роботи конгресу був присвячений проблемам лікування акушерських та гінекологічних пацієнток з COVID-19, інфекціям в акушерстві та антибіотикорезистентності.

Всі слухачі після симпозіуму отримали on-line відповідні сертифікати.

На думку гостей, доповідачів та слухачів, даний конгрес відбувся на високому рівні з надзвичайно насиченою науковою програмою.