22-23 жовтня 2021 року відбувся Міжнародний конгрес, присвячений 180-річчю Національного медичного університету імені О. О. Богомольця і 100-річчю кафедри оториноларингології НМУ: «Оториноларингологія: досвід, надбання, перспективи».

У конгресі брали участь провідні українські вчені та науковці з інших країн.

З вітальною промовою виступили член-кореспондент НАМН України, ректор НМУ імені О. О.  Богомольця професор Ю. Кучин, академік,  віцепрезидент Національної академії медичних наук України, професор Д. Заболотний, заслужений лікар України, завідувач кафедри оториноларингології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, професор В. Шкорботун та заслужений раціоналізатор Української РСР, завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, професор А. Косаковський.

Привітали співробітників кафедри оториноларингології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця з ювілеєм в online режимі всі кафедри оториноларингології медичних закладів вищої освіти України.

Програма конгресу включала програмні доповіді член-кореспондента НАМН України, першого проректора НМУ імені О.О. Богомольця, професора О. Науменка та завідувача кафедри оториноларингології НМУ імені О.О. Богомольця, професора Ю. Дєєвої. В перший день конференції були представлені науково-практичні доповіді з найбільш актуальних питань оториноларингології - захворювання вуха, вестибулярного апарату, патології носа та приносових синусів, захворювань горла і гортані.

В межах конгресу (на 2-й день) проведені майстер-класи хірургічного лікування ЛОР-захворювань. Перший майстер-клас провів президент Європейського товариства хірургії основи черепу, завідувач кафедри і клініки оториноларингології Варшавського медичного університету, професор К. Нємчик. Ним було виконано різні хірургічні втручання з приводу захворювань середнього вуха, гломусної пухлини, хвороби Меньєра. Співробітниками кафедри оториноларингології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця проведено майстер-класи з вибору тактики хірургічного втручання при хронічному тонзиліті (кобляційна тонзилектомія) та застосування біотехнологічних методик закриття перфорації переділки носа.

Вітаємо колектив кафедри оториноларингології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця зі знаменною датою і успішним проведенням конгресу. Бажаємо нових успіхів і нових звершень.