Google search

 
 

29 жовтня завідувач кафедри функціональної діагностики професор Олег Жарінов у дистанційному режимі взяв участь у міжнародній конференції для лікарів Киргизстану, яка щороку проводиться з нагоди Всесвітнього дня серця. Організатором конференції є Національний інститут кардіології і терапії імені академіка Міррахімова.

Доповідь у режимі онлайн слухали більше 200 лікарів-кардіологів, терапевтів та сімейних лікарів. Ще близько 60 лікарів брали участь у конференції очно.

У своїй доповіді професор Олег Жарінов звернув особливу увагу на відчутне збільшення смертності від серцево-судинних хвороб у країнах з різним рівнем суспільного розвитку, яке є непрямим наслідком пандемії COVID-19. Причини цього феномену – погіршення надання невідкладної допомоги пацієнтам з гострими кардіологічними синдромами, суттєве зменшення кількості реваскуляризаційних втручань і, водночас, погіршення прихильності до лікування хронічних серцево-судинних захворювань.

Європейські рекомендацій з кардіоваскулярної профілактики 2021 року містять новий підхід до оцінювання категорії тотального серцево-судинного ризику в первинній профілактиці – шкалу SCORE2. Це дозволило гармонізувати кількісну оцінку ризику з тією, яка традиційно використовується у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та дисліпідеміями. Урахування рівнів холестерину ліпопротеїдів низької щільності та рівня ризику є фундаментом для визначення потреби у медикаментозній терапії, зокрема, застосування препаратів із групи статинів.

Доповідь привернула значну увагу аудиторії, учасники отримали вичерпні відповіді на численні питання. Участь у конференції стала черговим успішним кроком для продовження співпраці Університету та його кафедр з провідними клініками і кардіологами Киргизстану.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу