19-22 вересня 2021 року в м. Одеса відбувся черговий ХІІІ з'їзд оториноларингологів України. Науковий захід внесений до «Реєстру конгресів, з‘їздів, симпозіумів, науково-практичних конференцій, які проводитимуться в Україні у 2021 р.».

В роботі з’їзду взяли участь більше 1200 ЛОР-фахівців від України та провідні оториноларингологи Франції, Італії, Португалії, Латвії, Єгипту, Молдови. У зв’язку з посиленням карантинних заходів, одночасна присутність в залах обмежувалась до 300 осіб, при цьому було організовано on-line трансляції ще в 3 зали.

На пленарних засіданнях було обговорено проблемні питання діагностики та лікування захворювань ЛОР-органів: висвітлено сучасні методи діагностики та лікування пацієнтів з захворюваннями верхніх дихальних шляхів, органу слуху, вестибулярного апарату, а також сучасні методи діагностики та лікування онкологічних захворювань ЛОР-органів. В рамках з’їзду проведена виставка медичної техніки, лікарських препаратів, виставка-продаж медичної літератури. Під час проведення з'їзду відбувся конкурс молодих вчених-оториноларингологів на кращу наукову доповідь.

Активну участь в роботі з'їзду взяли співробітники кафедри оториноларингології нашого Університету, надруковано 11 тез, зроблено 2 доповіді. Професори кафедри, окрім участі в організації та проведенні з’їзду, були співголовами 3 пленарних засідань.

Професори Володимир Шкорботун та Рустем Абизов обрані до президії правління Українського наукового медичного товариства оториноларингологів України.

Участь в наукових форумах такого формату, окрім професійного росту, значно розширює можливості міжнародного співробітництва, сприяє налагодженню нових зв'язків.