Google search

 
 

25 вересня 2021 року профспілковий комітет НУОЗ України імені П. Л. Шупика організував для своїх працівників одноденну автобусну екскурсійну поїздку «Глухів - гетьманська столиця».

300 років тому Глухів став останньою столицею Лівобережної України - у  місті  обрали гетьманом Івана Скоропадського. Відтоді майже вісімдесят років Лівобережжям керували саме звідси. У Глухові була заснована Малоросійська колегія, як вищий орган управління в Україні, було відкрито школу по підготовці співаків і музикантів для придворного хору і оркестру. Саме в ній навчались видатні українські композитори М. Березовський і Д. Бортнянський.

Працівники НУОЗ України імені П. Л. Шупика відвідали Музей археології при НЗ «Глухів», розташований у пам’ятці архітектури «Садибний будинок Кочубеїв» на площі 205 м2, де ознайомилися з археологією Глухівщини, речовими пам’ятками різних історичних періодів: палеоліту — раннього середньовіччя, давньоруської доби, пізнього середньовіччя.

Далі працівники Університету відвідали церкву Трьох Анастасій з родинною усипальницею сім’ї Терещенків – відомих цукрозаводчиків і меценатів, які  досить багато зробили для жителів міста і побудували тут свій палац. Екскурсанти мали змогу помилуватись розписами українських художників М. Пимоненка і О. Мурашка.  

Також в ході екскурсії відвідано Миколаївську церкву, в якій триста років тому заочно стратили Івана Мазепу, оглянуто гуманітарно-просвітницький комплекс, дитячий притулок А.Терещенка, міське училище Ф. Терещенка, садибу Неплюєвих, повітове земство та міську думу.

І на завершення екскурсійної поїздки працівники НУОЗ України імені П. Л. Шупика ознайомилися з пам’яткою архітектури і містобудування — вежею водогону, її конструктивними особливостями, історією побудови, чудовою панорамою міста, що відкривається з оглядового майданчика.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також