25-26 вересня в м. Києві відбулась перша науково-практична конференція з міжнародною участю по судинному доступу. Конференція входить до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться в 2021 році.

Захід було присвячено одній з актуальних тем практики анестезіолога – забезпеченню судинного доступу. Конференція проводилась за участю створеної Української асоціації судинного доступу. Викладачі кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії взяли активну участь у проведеному заході.

Доцент Л. Танцюра виступила з доповідями «Верифікація розташування центрального венозного катетеру. Огляд сучасних рекомендацій» та «Практика ведення центрального венозного доступу в Україні». В повідомленнях були наведені сучасні дані та обґрунтування щодо необхідності контролю знаходження центрального венозного катетеру, а також існуюча практика, яка є на теперішній час в Україні, виходячи з даних анонімного опитування лікарів анестезіологів та дитячих анестезіологів.

Асистент І. Кисельова була модератором двох секцій: «Судинні доступи в педіатричній практиці» і «Інвазивний та неінвазивний моніторинг гемодинаміки». В своїй доповіді «Судинний доступ і людський фактор – як запобігти помилкам?» Ірина Володимирівна відмітила важливість врахування людського фактора, як джерела помилок, окреслила системні підходи, які слід вживати для попередження помилок та забезпечення безпеки пацієнта.

Також на конференції виступив аспірант кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії, завідувач відділення інтенсивної терапії Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова НАМН України Р. Зацаринний. У своїй доповіді «Венозні доступи та профілактика катетер-асоційованих інфекцій кровотоку» Роман Андрійович висвітлив сучасні рекомендації щодо профілактики катетер-асоційованих інфекцій та навів дані власного досвіду.