Google search

 
 

Протягом літнього періоду 10–12 червня 2021 року в Лас Вегасі (США) кафедра загальної та невідкладної хірургії (зав. кафедри – доктор медичних наук, професор В. Крижевський) нашого університету взяла участь у роботі 37-го конгресу Американського товариства метаболічних та баріатрічних хірургів (ASMBS), який проходив у віртуальному просторі.

ASMBS є хірургічним суспільством, об'єднуючим баріатричних і метаболічних хірургів усіх штатів США та іноземних членів. Місія ASMBS полягає в тому, щоб об'єднати зусилля хірургів та інших фахівців з метою встановлення універсальних стандартів медичної допомоги для лікування пацієнтів з хронічними захворюваннями, пов'язаними з ожирінням. Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика представляв професор кафедри загальної та невідкладної хірургії, доктор медичних наук, лауреат Державної премії України, член Міжнародної академії медичних наук Євген Колесников, який брав участь в численних обговореннях різних проблем в баріатричній хірургії. Кожен учасник конгресу отримав персональний лінк для підключення до всіх сесій і відеоматеріалів конгресу.   

Під час заходу проходили цікаві курси післядипломного навчання баріатричних хірургів: Masters of Revision Course; SADI Course: Tips and Tricks for Success; GERD: New Evidence, Old Operations, and Procedures for Treatment; Masters of Behavior Health for Obese Patients; Nutrition and Obesity; Robotics: The New Paradigm; Live Surgeries Course: Primary open and laparoscopic surgeries, Revisional surgery, Endoscopic procedures, Robotic surgery, Results and Complications; COVID19 Course. 

Клінічні сесії і виступи окремих хірургів стосувалися наступних питань: рукавна гастректомія, техніка виконання міні-відкритим і лапароскопічним методами, позитивні і негативні сторони операції, можливі ускладнення і методи їх усунення; оцінка інновацій і протиріччя в баріатричної хірургії; повторні операції в баріатричної і метаболічної хірургії: SADI, BPD і Duodenal switch, показання, протипоказання, ускладнення і результати та інші важливі питання.

Відеосесії баріатричних операцій безпосередньо з операційних привернули особливу увагу багатьох баріатричних хірургів: відеотрансляція операцій – виконання рукавної гастректоміі лапароскопічним методом; конверсія рукавної гастректоміі в SADI операцію з одним анастомозом, отримані уроки і майбутнє цієї операції; лапароскопічні операції з використанням робота.

Дуже цікавими були відеоматеріали про повторні операції із застосуванням робота у пацієнтів, які недостатньо схудли після баріатричних процедур або набрали вагу в післяопераційному періоді. Загалом цей конгрес був дуже цікавим і корисним для баріатричних і метаболічних хірургів. Отримані під час конгресу знання і наукові матеріали будуть використовуватися співробітниками кафедри в педагогічному процесі для інтернів, клінординаторів, аспірантів і лікарів-курсантів ТУ програми «Хірургічні методи лікування ожиріння». 

ASMBS встановила, що за участь в цьому гібридному віртуальному конгресі присвоюються освітні кредити АМА PRA Category 1 Credits в залежності від ступеня залученості учасника в роботу конгресу.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу