17 червня 2021 року співробітниками кафедри комбустіології та пластичної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика в онлайн-форматі було проведено вебінар на тему «Сучасні покриття для лікування ран».

Особливістю вебінару було те, що він носив міждисциплінарний характер, оскільки за тематикою об’єднував лікарів різних спеціальностей: хірургів, комбустіологів, травматологів.

Це був перший вебінар в Україні, на якому розглядались питання використання біологічних, синтетичних та комбінованих покриттів (матрично-пластичних та матрично-целюлярних), що представлені на теренах України. Визначена необхідність застосування таких покриттів для лікування поширених ран м’яких тканин різноманітного генезу (опіки, післятравматичні ушкодження, виразки). Всі ці питання є досить важливими в практиці лікарів хірургічних спеціальностей. Акцентувалася увага аудиторії на тому, що вимоги до успішного лікування хворих з дефектами м’яких тканин потребують використання сучасних високотехнологічних матеріалів для покращення результату лікування.

У вебінарі взяли участь завідувачі 10 опікових відділень України та лікарі-комбустіологи І та вищої категорії (46 лікарів). Були присутні співробітники кафедри комбустіології та пластичної хірургії (6 співробітників), лікарі-комбустіологи опікових відділень КМКЛ № 2 (9 лікарів).

Унікальність заходу полягала в тому, що вперше були висвітлені питання використання матеріалів вітчизняного виробництва, тому в вебінарі взяли участь спеціалісти з маркетингу.

Ця подія була складовою програми підготовки спеціалістів України з лікування ран та опіків.

Учасники вебінару погодилися, що застосування покриттів у хворих з ускладненими ранами та опіками пришвидшує одужання та полегшує загальний стан пацієнта під час лікування.

Кафедра комбустіології та пластичної хірургії є піонером в Україні із використання ранових покриттів, в тому числі й вітчизняного виробництва.

У листопаді 2021 року очікується обговорення цієї проблеми на щорічній конференції з лікування ран, куди запрошуються усі бажаючі.