3 червня 2021 року співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії виступили з доповідями на всеукраїнському телемості «І-й міждисциплінарний колегіум з неврологічних захворювань», у якому загалом взяло участь більше 7 тисяч лікарів з усіх куточків України.

Так, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов прочитав лекцію на тему «Long-COVID: неврологічні прояви та основні патофізіологічні механізми. Практичний погляд анестезіолога», в якій висвітлив головні ланки патологічного процесу при COVID-19 та механізми впливу коронавірусів на центральну нервову систему. Доповідач поділився також власним практичним досвідом лікування складних пацієнтів та окреслив майбутні напрямки інтенсивної терапії цього захворювання.

У доповіді «Long-COVID: ігнорувати неможливо, потрібно лікувати» професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Олександр Галушко надав характеристику ускладненням коронавірусної інфекції, що формують постковідний синдром. Доповідач розкрив особливості клінічної картини, фактори ризику та перспективні методи лікування цього нового захворювання, а також зупинився на висвітленні нових підходів до лікування станів, пов’язаних з розвитком Long-COVID.

Особливостям надання допомоги хворим неврологічного профілю при коронавірусній інфекції була присвячена доповідь професора кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Марини Тріщинської на тему: «Мозковий туман: корекція нейрокогнітивних порушень у постковідному періоді». Професор Тріщинська докладно зупинилася на аспектах діагностики та клінічного перебігу нейрокогнітивних порушень мікроциркуляції при захворюваннях нервової системи, а також проаналізувала сучасні підходи до інтенсивної терапії та профілактики цих патологічних станів у хворих в постковідному періоді.

Усі лекції представників нашого Університету транслювалися наживо на YouTube-каналі та викликали жвавий інтерес і низку запитань від слухачів.

З доповідями можна ознайомитися за посиланням: