30 квітня відбулася перша в Україні онлайн-конференція Асоціації анестезіологів Києва, присвячена сучасному стану та проблемам трансплантології солідних органів. Організаторами конференції були Асоціація анестезіологів Києва, кафедра дитячої анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – професор А. Біляєв) та Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова (директор — член-кор. НАМН України О. Усенко).

Активну участь в конференції взяли провідні фахівці Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова – хірурги, анестезіологи та інтенсивісти. Привітання та побажання учасникам конференції висловив член-кор. НАМН України  - О. Усенко.

У представлених доповідях висвітлювались особливості анестезіологічного забезпечення, інтенсивної терапії та хірургічної тактики при трансплантації нирок та печінки в різних вікових групах у дітей та дорослих, в тому числі від живих родинних донорів. Велике зацікавлення викликала в учасників конференції доповідь професора А. Мазура, який акцентував увагу на загальних практичних аспектах трансплантації органів. Змістовними та інформативними були доповіді провідних трансплантологів НІХТ імені О. О. Шалімова – завідувачів хірургічних відділів. Низка доповідей  була зроблена аспірантами кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії, які висвітлювали питання анестезіологічного забезпечення родинної трансплантації печінки та нирок у дітей до 16 років, а також підготовки до такої трансплантації донорів та реципієнтів.

У кожному повідомленні підкреслювалось значення спільної бригадної роботи хірургів та анестезіологів, як запоруки успіху трансплантації. Продемонстровано клінічний випадок передтрансплантаційної підготовки пацієнта з печінковою недостатністю (НДКЛ ОХМАДИТ) з наступною трансплантацією печінки цьому пацієнту в НІХТ імені О. О. Шалімова, як приклад інтеграції роботи лікувальних закладів. Окрему увагу було приділено юридичним засадам діагностики смерті мозку та особливостям діагностики смерті мозку у дітей відповідно останнім наказам МОЗ України.