Google search

 
 

На кафедрі дитячих та підліткових захворювань НУОЗ України імені П. Л. Шупика активно використовують новітні телемедичні технологїі, а саме телемедичні консультації.

У квітні місяці було отримано 5 запитів на телемедичні консультації дітей від КНП КОР «Київська обласна дитяча лікарня» міста Боярка, яка є клінічною базою кафедри дитячих та підліткових захворювань. 

Київська обласна дитяча лікарня — державна установа, яка надає високоспеціалізовану медичну допомогу дитячому населенню Київської області. У 2020 році в умовах пандемії Київська обласна дитяча лікарня стала опорною лікарнею в Київській області з надання допомоги дітям з СOVID-19. Разом із цим лікарня продовжує надавати ургентну та паліативну допомогу дітям Київщини. У закладі проводяться оперативні втручання. Також надається стаціонарна медична допомога новонародженим дітям. 

Консультації пройшли у вигляді телеконсиліуму за допомогою сучасних інформаційних технологій за участю завідувачки кафедри професора

Г. Бекетової та усіх навчально-педагогічних працівників кафедри. Перед початком консиліуму лікарня надіслала запит на телеконсультацію, надала інформацію про хворих та висловила свої запитання щодо діагностики та лікування важкохворих дітей, адже саме пацієнти з важко диференційованими захворюваннями, для яких діагностика та прогноз представляють значні труднощі і часто супроводжуються помилками, потребують консультації високоспеціалізованих консультантів. Під час телеконсультації науково-педагогічні працівники кафедри мали можливість спілкуватись, задавати уточнюючі питання лікуючим лікарям. Були розглянуті складні клінічні випадки судомного синдрому, виразкової хвороби цибулини 12-палої кишки, ускладненої кровотечею, аутоімунного гепатиту, серцевої недостатності на фоні ВВС, синдрому м’язової гіпотонії. У результаті проведених телеконсультацій були надіслані в КОДЛ рекомендації в діагностиці та лікуванні пацієнтам, які їх потребували. 

В умовах пандемії СOVID-19 та введеного локдауну використання таких сучасних медичних технологій є актуальною потребою, оскільки є доступними в умова дотримання соціальної дистанції.

Читайте також