17—19 березня 2021 року відбулася науково-практична конференція «Коморбідність в ревматології: особливості діагностики та лікування». У цьому році через карантинні заходи, зумовлені поширенням COVID-19, традиційну конференцію вирішено було проводити у режимі онлайн.
Організаційний комітет підготував програму з використанням нових форматів, щоб найефективніше представити доповіді та дискусії, в яких взяли участь відомі вчені України та зарубіжних країн.
На конференції зареєструвалось біля 800 лікарів ревматологів та терапевтів з усієї України. Кафедра терапії та ревматології НУОЗ України імені П. Л. Шупика взяла активну участь у конференції. Науково-організаційним комітетом були: академік НАМНУ, президент Асоціації ревматологів України, завідувач кафедри, проф. В. Коваленко (голова), проф. О. Борткевич.
17 березня завідувач кафедри терапії та ревматології, академік НАМНУ В. Коваленко відкрив конференцію та виступив з проблемною доповіддю «Модифікація аутоімунного запалення – визначення фармакотерапевтичної стратегії». Проблема ураження легеневої тканини при системних захворюваннях сполучної тканини залишається актуальною і на сьогодні. Тому цей аспект було висвітлено 17 березня в сателітному симпозіумі «Інтерстиціальне захворювання легень при ССД – нові можливості в лікуванні». У межах симпозіуму виступила проф. А. М. Хофман (Німеччина) з доповіддю «Застосування Нінтеданібу (Офев) в лікарскій практиці. Європейський досвід лікування пацієнтів з інтерстиціальними захворюваннями легень при ССД». Ще однією цікавою лекцією була «Безсимптомна гіперурикемія і подагра: фокус на ренопротекцію», з якою виступила декан терапевтичного факультету д.мед.н. С. Кушніренко.
Конференція проходила з міжнародною участю, цікавими були доповіді Dr. Nicola Veronese (Італія) «рКГС: базисна терапія остеоартриту – акцент на безпеці» CGS: why it has been chosen as background treatment of OA. The importance safety aspects», Prof. Irena Butrimiene (Литва) «Підходи ревматологів Литви до призначення біологічних препаратів при ревматоїдному артриті у світлі сучасних рекомендацій» та Prof. Gerd Burmester (Німеччина) «Досвід використання упадацитинібу у пацієнтів з ревматоїдним артритом в Німеччині».
Доцент кафедри терапії та ревматології А. Крилова 18 березня виступила з доповідями «Плейотропні ефекти SYSADOA при лікуванні остеоартрозу з коморбідною патологією» та «Статин-асоційовані аутоімуіннні міопатії».
19 березня відбулась актуальна секція «Ревматичні хвороби та Сovid – 19», модератором виступила проф. Л. Хіміон, в межах якої були висвітлені основні підходи до ведення ревматологічних хворих під час пандемії Сovid–19.
У кінці конференції відбулася нарада Асоціації ревматологів України, головних спеціалістів НАМН і експертів МОЗ України, головних обласних ревматологів та терапевтів, а також провідних фахівців.
Усі учасники конференції, які брали участь в режимі on-line, могли поставити запитання, залишити коментарі в чаті та послухати не тільки доповіді та лекції, а й почути живі дискусії, думки та обговорення проблемних питань кількома експертами.
Запис трансляції доступний після завершення конференції, отримати доступ до трансляцій ви можете на сайті: https://rheumahub.org.ua/.