21 січня 2021 року співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії взяли участь у Євроазійському телемості «COVID-19: про головне».

Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов прочитав лекцію на тему «Нейроінвазія при коронавірусній інфекції: патогенез і перспективи лікування», в якій висвітлив головні ланки патологічного процесу при COVID-19 та механізми впливу коронавірусів на центральну нервову систему. Професор  Лоскутов поділився досвідом лікування складних пацієнтів та окреслив майбутні напрямки інтенсивної терапії цього захворювання.

В іншій доповіді професор кафедри Олександр Галушко висвітлив тему «Астенічний синдром у постковідного пацієнта», в якій дав характеристику нової патології, яка з’явилася останніми місяцями, як ускладнення коронавірусної інфекції. Доповідач розкрив особливості клінічної картини, фактори ризику та перспективні методи лікування цього нового захворювання.

27 січня ці теми стали також предметом обговорення під час телемосту «Менеджмент інсульту: що нового?», на якому професор Лоскутов та професор Галушко виступили в блоці «СOVID-19. Post-COVID. У фокусі неврологічні ускладнення». Усі лекції представників нашої Академії транслювалися наживо на каналі YouTube, викликали жвавий інтерес і низку запитань від слухачів.

Учасники телемостів з цікавістю прослухали також лекції іноземних спікерів: ректора Ташкентського інституту удосконалення лікарів професора Хабібулли Акілова, члена Ради Європейського товариства з анестезіології (ESA) професора Костянтина Лебединського та інших доповідачів, які поділилися досвідом лікування хворих на коронавірусну інфекцію та її ускладнення.

Загалом у роботі Телемостів взяло участь близько 16 тисяч лікарів з різних країн.