Google search

 
 

У грудні 2019 року світ уперше зіштовхнувся з новим надзвичайно серйозним викликом – коронавірусною хворобою (COVID-19), стрімке поширення котрої  11 березня 2020 року було визнано Всесвітньою організацією охорони здоров’я пандемією.

На 29 січня 2021 року у світі підтверджено понад 101 млн. випадків COVID-19; 2,19 млн. людей померли від неї, одужали – понад 56,1 млн., в Україні – це 1,25 млн., 1,03 млн. та 23,5 тис. осіб відповідно.

Роботу Євразійського телемосту було організовано співробітниками кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика разом з асоціаціями пульмонологів, інфекціоністів, анестезіологів України та Узбекистану. Модератором конференції та основним доповідачем на ній став завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології академік НАМН України, професор Ю. Фещенко.

Міжнародний формат Телемосту було забезпечено залученням іноземних доповідачів, організаторів та учасників. Серед зареєстрованих слухачів були лікарі із України, Узбекистану, Таджикистану, Киргизстану, Казахстану, Молдови, Грузії, Азербайджану. В межах заходу власним досвідом поділилися провідні вчені та лікарі, які з перших днів пандемії надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Міждисциплінарний формат телемосту забезпечили спікери різних спеціальностей: інфекціоністи, пульмонологи, анестезіологи, реаніматологи, кардіологи та неврологи.

До уваги учасників телемосту було запропоновано онлайн-трансляцію з подальшим обговоренням 12-ти доповідей, у яких висвітлено питання:

  • У чому полягає раціональний підхід до інфузійної терапії при COVID-19 і який обсяг інфузійних розчинів є безпечними для таких пацієнтів?
  • Що відомо про SARS-CoV-2-асоційований ендотеліїт?
  • Які наслідки ураження легеневої тканини, особливості пульмоніту при COVID-19?
  • Яким чином можна впливати на цитокіновий шторм та його віддалені наслідки?
  • Можливі наслідки нейроінвазії коронавірусної інфекції;
  • Тактичні підходи до ведення пацієнтів з тяжким і середньотяжким перебігом COVID-19 на власному досвіді практикуючих фахівців;
  • Довгострокові респіраторні, серцево-судинні та нервово-психологічні наслідки після перенесеного COVID-19 – запобігання і можливості фармакологічної корекції.

Після доповідей модератор і спікери прийняли резолюцію та відповіли на численні запитання слухачів, яких приєдналося до конференції понад 16 тис., що додатково засвідчило важливість обговорюваної тематики та доцільність проведення телемосту.

Читайте також