Google search

 
 

19 січня 2021 року кафедра патологічної та топографічної анатомії взяла активну участь в онлайн конференції «Досвід та перспективи міжнародної співпраці Асоціації патологоанатомів України з країнами Європи, Канади та США», яка була організована Асоціацією патологоанатомів України та Сумським державним університетом.

Досвід міжнародної співпраці з Королівським коледжем патологів Сполученого Королівства (RCPath) представила завідувачка кафедри патологічної та топографічної анатомії професор Олена Дядик. Доповідачем була надана інформація про урочисте підписання Меморандуму про взаємопорозуміння в академічному співробітництві між Королівським коледжем патологів Сполученого Королівства (в особі президента професора Джо Мартіна (Jo Martin)) та НМАПО імені П. Л. Шупика (в особі ректора академіка НАМН України Юрія Вороненка) під час проведення науково-практичного семінару з міжнародною участю «Сучасні аспекти і міжнародна стратегія післядипломної освіти, професійне регулювання і встановлення стандартів в гістопатології». Захід був проведений на базі Академії 27 вересня 2019 року. Професор Олена Дядик підкреслила, що дякуючи співробітництву з Королівським коледжем патологів Сполученого Королівства, зокрема завдяки обміну досвідом, наданим партнерами матеріалам, кафедра реалізує трансдисциплінарний підхід у навчальній роботі.

Міжнародна співпраця, обмін науковою інформацією особливо важливі під час пандемії COVID-19. До міжнародного дня патолога (International Pathology), який відзначається у всьому світі 11 листопада, Королівським коледжем патологів була проведена науково-практична онлайн конференція «Інфекція крізь призму COVID-19: міжнародна перспектива» (Virtual Conference «Infection through the Lens of COVID-19 with an International Viewpoint»). Співробітникам нашої Академії була надана унікальна можливість взяти участь у заході. НМАПО імені П. Л. Шупика на конференції представили, директор Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика професор Олег Шекера, завідувач кафедри патологічної та топографічної анатомії професор Олена Дядик, завідувач кафедри судової медицини професор Володимир Мішалов. Під час відкритої науково-практичної дискусії науковці обговорили світові підходи до профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції. Цінним для учасників став розгляд питань загострення хронічних станів та інфекцій при СOVID-19. Висловлюємо свою вдячність організаційному комітету конференції, Королівському коледжу патологів та особисто президенту професору Джо Мартіну за можливість участі у такому актуальному, змістовному та продуктивному науково-практичному заході.

Другу доповідь «PROGRESS TEST для патологів України, як інструмент самооцінки рівня знань щодо відповідності європейським стандартам: реалії та перспективи» на онлайн конференції «Досвід та перспективи міжнародної співпраці Асоціації патологоанатомів України з країнами Європи, Канади та США» професор Олена Дядик представила спільно з професором кафедри патологічної анатомії Харківського національного медичного університету Михайлом Мірошниченком. В доповіді наголошено на важливості забезпечення доступу патологів з усіх країн світу до інструменту самооцінювання у відповідності до стандартів Європейського союзу медичних фахівців, і зокрема на необхідності запровадження єдиної європейської процедури сертифікації патологів.

В роботі конференції взяли участь представники Королівського коледжу патологів Сполученого Королівства д-р Марк Говард та д-р Ольга Вайз, які відповідають за співпрацю з Україною. Наші закордонні колеги високо оцінили рівень проведення заходу та рекомендували ресурс, на якому можливо брати участь у вебінарах Королівського коледжу патологів.  Дякуємо нашим поважним партнерам за підтримку та співпрацю. 

Посилання на ресурс:

https://www.rcpath.org/event/royal-college-of-pathologists-learning-programme-covid-19-pandemic-update.html

Читайте також