Цукровий діабет вже давно віднесли до трійки таких, що найчастіше призводять до інвалідизації населення й смерті. За даними ВООЗ, хвороба збільшує смертність в 2 - 3 рази й суттєво скорочує тривалість життя. При цьому кількість хворих щорічно збільшується в усіх країнах на 5 - 7%, а кожні 12 - 15 років подвоюється. За даними МОЗ, в Україні налічується близько 1,3 млн. хворих на цукровий діабет, з них близько 200 тисяч хворих потребують щоденного прийому інсуліну.

На кафедрі діабетології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика проводиться цикл ТУ «Особливості інсулінотерапії ЦД 1-го та 2-го типів у різних клінічних ситуаціях», який розпочався 13 січня 2020 р. у КМКЛ №6.

Цикл ТУ включає лекційний матеріал та практичні заняття у відділеннях клінічних баз кафедри, під час яких проводяться обходи з завідувачем кафедри, професором Б. Маньковським, доцентами та асистентами кафедри діабетології, а також клінічні розбори хворих з різними ендокринними патологіями.

На фото викладачі кафедри діабетології 24 січня 2020 року проводять практичні заняття з клінічним розбором хворих у відділеннях кардіології, терапії, ендокринології у КМКЛ №6.