Google search

На виконання підписаного Меморандуму про взаєморозуміння в академічному співробітництві між Міланським університетом Бікокка (Італійська Республіка) та НМАПО імені П. Л. Шупика, завідувач кафедри патологічної та топографічної анатомії професор Олена Дядик, як співкерівник дисертаційного дослідження, взяла участь у процедурі захисту аспіранткою Міланського університету Бікокка Марією Івановою наукової роботи на здобуття ступеня доктора філософії.

Разом з професором Оленою Дядик участь у захисті в ролі зовнішніх екзаменаторів взяли й інші вчені-патоморфологи з України – завідувач кафедри патологічної анатомії та судової медицини Львівського національного медичного університету професор Юрій Поспішіль; доцент кафедри патологічної анатомії Харківського національного медичного університету д. мед. н. Михайло Мирошниченко.

Тема дисертаційної роботи «Передова протеомна методика MALDI-MSI у дослідженні хронічних гломерулонефритів: від діагностики до точної медицини» («Advanced Proteomics MALDI-MSI Imaging in Chronic Glomerulonephrites: from Diagnostics to Precision Medicine») перспективна та пов’язна з науковою роботою кафедри патологічної та топографічної анатомії Академії.

У представлених до захисту наукових досягненнях були використані дані імуногістохімічного дослідження в поєднанні з сучасним методом дослідження, який дозволяє отримати нову інформацію про тканину з високою роздільною здатністю – MALDI-MSI (Matrix-Assisted Laser Desorption/Ionization – Mass Spectrometry Imaging / Матрикс-посилена лазерна десорбція/іонізація – мас-спектрометрична візуалізація). За допомогою зазначених методів були виокремлені характерні протеомні профайли для IgA-нефропатії, діабетичної нефропатії, гіпертензивного нефросклерозу, мембранозної нефропатії, які можуть бути використані в розробці біохімічно-морфологічних критеріїв для проведення диференційної діагностики первинних та вторинних гломерулопатій та допомогти у визначенні ступеня ураження нирок, у передбаченні прогнозу та можливої відповіді на патогенетичну та імунобіологічну терапію.

Результати досліджень були опубліковані у поважному міжнародному журналі Європейського товариства патології Virchow’s Archiv. Співавтором статті «Matrix Assisted Laser Desorptoion / Ionization Mass Spectrometry to Uncover Protein Alterations Associated with the Progresion of IgA Nephropathy» є професор Олена Дядик.

Запрошення закордонними партнерами представників Академії до співробітництва у ролі співкерівників наукових досліджень на здобуття ступеня доктора філософії свідчить про високу репутацію закладу. Комунікація з закордонними фахівцями сприяє розширенню міжнародної діяльності Академії, підвищенню наукового потенціалу, підтримці позитивного іміджу НМАПО імені П. Л. Шупика та України.