З нагоди 35 - річчя з дня відкриття Житомирської обласної дитячої лікарні 17 січня 2020 року відбулася науково-практична конференція «Історія, сучасний стан та перспективи розвитку надання високоспеціалізованої медичної допомоги дітям області». В її роботі брали участь провідні науковці в галузі педіатрії, дитячої хірургії, дитячої анестезіології та інтенсивної терапії, організації охорони здоров’я з Києва, Львова, Вінниці, інших міст України.

Серед них – проректор з науково-педагогічної роботи НМАПО імені П.Л. Шупика, професор О. Толстанов; зав. кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії професор А. Біляєв; професор кафедри дитячої хірургії В. Рибальченко.

У своїй доповіді професор Толстанов зупинився на проблемних питаннях професійного розвитку лікарів. Він навів низку пропозицій щодо безперервного професійного розвитку, зупинився на тих, що нереалізовані: розробка стандартів безперервного професійного розвитку, внесення професійного ліцензування лікарської діяльності замість атестації на кваліфікаційні лікарські категорії тощо. Професор Толстанов відповів на ряд запитань щодо сучасного етапу реалізації безперервного професійного розвитку і про роль НМАПО імені П.Л. Шупика у цьому процесі.

Професор Біляєв охарактеризував сучасний стан інфузійної терапії шокових станів у дітей. В доповіді наведено сучасне визначення шоку, методика забезпечення інфузійної терапії шоку у дітей, проблемні питання моніторингу, вибору інфузійних середовищ, сучасні погляди на характеристику різних препаратів, що використовуються для інфузійної терапії.

Професор Рибальченко навів дані щодо сучасних аспектів діагностики гострої хірургічної патології черевної порожнини у дітей, охарактеризував сучасний стан проблеми, відповів на низку питань.

У роботі конференції брав участь і виступив з промовою голова обласної ради В.В. Ширма; провідні організатори системи охорони здоров’я – начальник управління охорони здоров’я обласної держадміністрації М. Суслик; директор комунального підприємства «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради Ю. Довгополий.