21 січня 2020 року у м. Києві у Благодійному фонді «СОС – дитяче містечко» відбувся майстер-клас (інтерактивний семінар-практикум) завідувача кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО імені П.Л. Шупика проф. Г. Пилягіної на тему: «Особливості медико-психологічної корекції і супроводу дітей та підлітків з поведінковими та невротичними розладами».

Це вже другий майстер-клас проф. Г. Пилягіної у межах співробітництва з цим фондом, який опікується дитячими будинками сімейного типу та допомагає родинам з дітьми м. Києва (Дарницький район), що потрапили в скрутне соціальне становище.  В цьому навчальному заході брали участь психологи, соціальні працівники та соціальні педагоги, які співпрацюють у цій громадській організації.

У цьому заході були представлені напрацювання освітніх програм, що розроблені та викладаються на циклах кафедри, бо співробітники фонду потребують знань з сучасних підходів щодо методів медико-психологічної корекції і супроводу дітей та підлітків, котрі в переважній більшості зазнали в своєму дитинстві важких психологічних травм внаслідок асоціальної поведінки власних батьків. Саме тому одним з напрацювань заходу, було планування подальших напрямків навчання співробітників, насамперед, проведення наступних майстер-класів викладачами нашої кафедри, надання, за необхідності, психотерапевтичної допомоги дітям та їх батькам.

Досвід та можливості нашої кафедри, безумовно, можуть бути корисні у подальшому навчанні психологів та інших фахівців, які працюють з дітьми, що перебувають у дитячих будинках сімейного типу або в родинах з соціальними труднощами.