Google search

Кафедрою вірусології НМАПО імені П. Л. Шупика на базі комунального підприємства «Волинський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» проводиться цикл тематичного удосконалення «Консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію із застосуванням швидких тестів» з 14.01 по  28.01.2020 р. Тривалість циклу ТУ складає  78 академічних годин.

Лекції, семінари та практичні заняття проводяться викладачами кафедри вірусології доцентами Т. Александріною та О. Обертинською.

Відповідно до навчального плану і програми циклу  із застосуванням  інноваційних методик викладання  розглядаються актуальні  питання  консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію для лікарів, що надають послуги від первинної медико-санітарної допомоги до четвертого рівня надання висококваліфікованої допомоги пацієнтам.

Підвищення якості професійної підготовки лікарів на цьому циклі передбачає  більш ефективне виявлення осіб, що не знають про свій ВІЛ-статус  на ранніх стадіях інфікування, що в подальшому призведе до зменшення кількості випадків ВІЛ-інфекції/СНІДу,  виявлених за клінічними ознаками в Україні. Це особливо важливо та необхідно для досягнення першої з трьох цілей тисячоліття «90х90х90»,  яка полягає в тому, що 90% людей, які живуть з ВІЛ повинні знати свій ВІЛ-статус.

Навчальний план і програма даного  циклу  ТУ включає в себе такі важливі питання, як правові аспекти надання послуг КіТ, особливості проведення КіТ для окремих груп населення, феномен вигорання у лікарів, а також  ознайомлення з технологією, алгоритмом  і методами тестування на ВІЛ швидкими тестами. Особливість інноваційного  підходу  у викладанні полягає  у поєднанні психологічних методик з прикладними (консультування і тестування) та запровадженні інтерактивних методів навчання, що оптимізують можливості набуття знань і формування спеціальних практичних навичок та вмінь, що є актуальним у децентралізації послуг під час реформування системи охорони здоров’я.

У навчанні  передбачені: робота в групах, інтерактивні презентації, дискусії, мозковий штурм, ролеві ігри, ситуаційні завдання, відеоролики та їх обговорення, практичні заняття з тестування на антитіла до ВІЛ із застосуванням швидких тестів.

Наприкінці навчання будуть сформульовані висновки на підставі оцінки ефективності набутих теоретичних знань, спеціальних практичних навичок та умінь та проведено анкетування слухачів.

Читайте також