У грудні 2019 року співробітники НМАПО імені П.Л. Шупика  доцент кафедри функціональної діагностики, д. мед. н. Ольга Єпанчинцева, доцент кафедри кардіохірурії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій, к. мед. н. Олег Зеленчук, а також лікарі з функціональної діагностики ДУ «Інститут серця МОЗ України» Наталія Понич і Христина Монастирська пройшли міжнародне клінічне та науково-педагогічне стажування в Університетській клініці міста Вільнюс.

У межах стажування основну увагу було приділено використанню 3D- та 4D-ехокардіографії та навантажувальним тестам в кардіологічній і кардіохірургічній практиці, інноваційним технологіям в кардіохірургії, ендоваскулярній та гібридній хірургії. Важливим завданням стажування було також вивчення організації логістики та мультидисциплінарного підходу в лікуванні пацієнтів в Університетській клініці. Окремо розглядалося гібридне та ендоваскулярне лікування парапротезних фістул у важких пацієнтів, які в минулому перенесли операції протезування аортального і/або мітрального клапанів. За підсумками стажування наші співробітники отримали відповідні сертифікати.

Наступним кроком у співпраці кафедр НМАПО імені П.Л. Шупика і ДУ «Інститут серця МОЗ України» з університетською клінікою Вільнюса стане участь литовських колег у 8-ій науково-практичній конференції з міжнародною участю «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб» 19 березня 2020 року.