Google search

20 січня 2020 року виповнилося 102 роки від дня народження Олександра Шалімова - всесвітньовідомого українського вченого, лікаря-хірурга, дійсного члена Національної Академії Наук України та Національної  Академії Медичних Наук України, дійсного члена Нью-Йоркської академії наук, засновника та першого директора двох науково-дослідних установ з проблем хірургії, головного хірурга МОЗ України (1980 – 2005), голови громадської організації «Асоціація хірургів України», фундатора сучасної української хірургічної школи, головного редактора фахового журналу «Клінічна хірургія», завідувача кафедри торакоабдомінальної хірургії (1970 – 1980 рр.), яка нині перейменована в кафедру хірургії та трансплантології НМАПО імені П. Л. Шупика.

Серед численних доробків Олександра Шалімова слід відзначити монографії: «Хірургія підшлункової залози», «Хвороби підшлункової залози та їх хірургічне лікування», два атласи хірургічних операцій на органах черевної порожнини, «Хірургія аорти та магістральних артерій», «Modern surgery of vessels», які стали книгами для багатьох поколінь хірургів.  Автор понад 870 наукових праць, з них 35 монографій і атласів, 112 винаходів. Заслуги Олександра Шалімова відзначені багаторазово не лише в Україні, але й за її межами.

Ту величезну спадщину, яка залишилась після його відходу переоцінити неможливо. Вона живе і розвивається його учнями зі всього світу - щорічно кафедра хірургії та трансплантології НМАПО імені П. Л. Шупика проводить цикли післядипломної освіти як для українських, так і для іноземних лікарів.

Контингент слухачів: випускники медичних ЗВО за фахом «Лікувальна справа».

Методики викладання: лекції, практичні заняття, семінарські заняття.

В навчальному процесі співробітники кафедри широко застосовують сучасні технології навчання: комп’ютерну техніку, відеофільми, мультимедійні програми, слайди, алгоритми, ситуаційні задачі, стандарти практичних навичок.

Телефон для довідок:

+38 (044) 408 19 90

План комплектування циклів на кафедрі хірургії та трансплантології

Читайте також