10 грудня 2019 року відбулося останнє у цьому році засідання комісії вченої ради з наукової роботи та інноваційної діяльності. Відкрила засідання голова комісії, професор Н. Савичук та ознайомила присутніх з порядком денним.

Першими представили свою продукцію представники із видавництва «Профессиональные издания», які звернули увагу на той факт, що 3 журнали відносяться до видань, що індексуються міжнародними наукометричними базами Scopus, співзасновником 2-х з них є НМАПО імені П. Л. Шупика («Психиатрия, психотерапія и клиническая психология» та «Офтальмология. Восточная Европа»). Комісія взяла інформацію до відома.

Заслухали проректора з наукової роботи професора Н. Савичук та завідувача відділу аспірантури та клінічної ординатури О. Вишнякову про правила прийому на навчання в аспірантуру та докторантуру НМАПО імені П. Л. Шупика у 2020 році. Було наголошено, що правила прийому будуть доповнюватися. Члени комісії взяли інформацію до відома.

Заслухали звіти керівників та відповідальних виконавців науково-дослідних робіт, які фінансуються з Державного бюджету України за бюджетною програмою КПКВК 2301020, про результати виконання НДР у 2019 році. Комісія відзначила та затвердила звіти кафедр по виконанню бюджетних НДР. Професор Н. Савичук звернула увагу на те, що було подано 5 заявок для участі у конкурсі на отримання бюджетного фінансування НДР від МОН. Також були розглянуті пропозиції щодо планування НДР за бюджетним фінансуванням на 2020 рік для подачі запитів до МОЗ України.

Голова Ради молодих вчених, завідувач НДЦ, завідувачі відділів: докторантури та організації наукової діяльності, аспірантури та клінічної ординатури, наукової медичної інформації ознайомили присутніх з планами роботи на 2020 рік. Члени комісії рекомендували затвердити  плани роботи на вченій раді.

Було заслухано інформацію завідувача відділу докторантури та організації наукової діяльності доцента О. Сіренко про звіт докторанта другого року навчання кафедри акушерства, гінекології та перинатології В. Маркевич про виконання докторської дисертації на тему: «Прогнозування та профілактика акушерських і перинатальних ускладнень у жінок, що народжують вперше у різному віці» за спеціальністю 14.01.01 «Акушерство та гінекологія» (науковий консультант – чл.-кор. НАМН України професор Ю. Вдовиченко). Комісією прийнято одноголосно рішення щодо затвердження звіту докторанта.

На обговорення комісії завідувачем кафедри терапевтичної стоматології Г. Білоклицькою було запропоноване питання щодо приведення у відповідність Порядку організації безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров'я в НМАПО імені П. Л. Шупика від 10.10.2019 №4199  до існуючих документів Академії (інструкції про порядок підготовки та проведення з'їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій НМАПО імені П. Л. Шупика) та МОЗ України (Інструкції з підготовки та проведення з'їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій  установами МОЗ та НАМН України).  Питання виявилося дискусійним, звернули увагу на необхідність чіткого розмежовується наукової складової конференцій і освітньої (майстер-клас), яка повинна проходити окремо від основного часу проходження конференції. Участь в дискусії взяли професор член-кор. НАМН України Н. Горовенко, професор С. Саволюк, доцент Д. Дзюба. В.о. завідувача кафедри неврології та рефлексотерапії доцент Г. Чуприна  надав пропозиції щодо порядку проведення майстер-класів за досвідом проведення таких заходів кафедрою-організатором у рамках науково-практичних конференцій, які проводила кафедра. Пояснив можливість мобільної реєстрації та оплати заходу шляхом заключення типових договорів, приклади яких надав комісії. Проректор з наукової роботи професор Н. Савичук та члени комісії підтримали пропозиції і рекомендували притримуватися цієї процедури.

Завідувач НДЦ, д. мед. н. М. Глоба доповіла про планування  двох тем НДР на кафедрах медичної реабілітації, фізіотерапії й спортивної медицини та судової медицини. Також було подано на розгляд методичні рекомендації. Члени комісії рекомендували до затвердження ці питання на вченій раді.

На засіданні були присутніми 35 учасників.

Наступне засідання комісії відбудеться 14 січня 2020 року.