4 - 7  грудня 2019 року у м. Відень (Австрія) проходив 12 Щорічний педіатричний конгрес з дитячої колопроктології і тазової реконструктивної хірургії, організований Європейською асоціацією дитячих хірургів.

У роботі Конгресу брала участь проф. О. Горбатюк, як член Європейської асоціації і учасник дискусійної панелі з проблем хвороби Гіршпрунга у дітей.

На Конгресі були представлені доповіді провідних науковців з багатьох країн Європи, Канади і Америки, в яких була надана вичерпна оцінка стану хірургічної допомоги дітям з хворобою Гіршпрунга, аноректальними вродженими аномаліями, запальними захворюваннями товстої кишки тощо у світі, висвітлена  низка помилок, що найчастіше допускаються при діагностиці і лікуванні колоректальної патології у дітей, накреслені шляхи їх подолання.

Набуті  проф. О. Горбатюк знання і досвід  будуть впроваджені в навчально-педагогічний процес на кафедрі  дитячої хірургії Академії.