Google search

 
 

У складних умовах воєнного стану в Україні у 2022-2025 роках кафедра громадського здоров’я, епідеміології та екології започаткувала та вперше здійснила підготовку здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я».

Новий напрям підготовки фахівців потребував як організаторських здібностей завідувача кафедри професора Ірини Хоменко, так і значних зусиль НПП кафедри щодо розробки та реалізації освітньо-професійної програми «Громадське здоров’я». Освітня програма є мультидисциплінарною, орієнтованою на широке коло вступників, враховує досвід розвинених країн Європи та світу, особливості національного формату галузі за вибором професійних компетентностей майбутніх спеціалістів з неординарного нового напряму вищої освіти в Україні.

У 2023 році кафедрою здійснено перший набір студентів, які мали різні вихідні рівні вищої освіти та різні напрями професійної підготовки – педагоги, економісти, лікарі, журналісти, біологи, ветеринари. Провідна мета громадського здоров’я – збереження та зміцнення здоров’я населення, незалежно від віку, статі, національності, рівня освіти, віросповідання, місця проживання та професійної діяльності – об’єднала майбутніх фахівців з різних регіонів України (Сумської, Черкаської, Дніпропетровської, Київської області та м. Києва), що вказує на престижність ЗВО у цьому напрямі підготовки спеціалістів.

Кафедра громадського здоров’я НУОЗ України імені П. Л. Шупика – єдина в Україні, що створена відповідно до сучасних вимог функціонування системи громадського здоров’я, була задіяна на початковому етапі становлення та розвитку кадрового потенціалу нової для країни галузі за основними оперативними завданнями її діяльності. На кафедрі створені умови для опанування знаннями,  практичними вміннями та навичками із загальної гігієни, лабораторних досліджень факторів навколишнього середовища, екологічного здоров'я, епідеміології (зокрема інфекційного контролю), охорони здоров’я дитячого населення, здорового та безпечного харчування людини тощо. Для реалізації програми були залучені також висококваліфіковані викладачі кафедр університету: управління охороною здоров’я; гігієни праці, психофізіології та медичної екології; фундаментальних дисциплін та інформатики; мовної підготовки та гуманітарних дисциплін; сімейної медицини відповідає принципу мультидисциплінарності системи громадського здоров’я.

 Унікальність освітнього процесу на кафедрі підтверджується також тісним зв’язком із спеціальною практичною базою – ДУ «Обласні центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України» п’яти регіонів України, ДУ «ЦГЗ МОЗ України», провідними НДІ України, стажуванням співробітників кафедри в престижних Європейських закладах вищої освіти.           

 13 травня 2025 року (протокол № 7 (79)) Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» акредитовано освітню програму «Громадське здоров’я», що підтверджено сертифікатом про акредитацію освітньо-професійної  програми «Громадське здоров’я» за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я», другий (магістерський) рівень – сертифікат № 12312, строк дії – до  01.07. 2030. Ця висока оцінка роботи університету та кафедри у підготовці фахівців нового формату для системи громадського здоров'я потребує подальшого вдосконалення та розвитку, впровадження інноваційних підходів і методів роботи.

30 червня 2025 року завершено підготовку першого набору, здійсненого у 2023 році, здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 22 «Охорона здоров’я» за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я».

Академічна група магістрів ГЗ1 з-23 з великою відповідальністю віднеслася до навчання, виконання обов’язкових та продуманому вибору вибіркових компонентів та проходження практики. Освітня програма «Громадське здоров’я» виконана повністю, всі 14 студентів допущено до захисту магістерських робіт та атестації. Вперше магістри здавали інтегрований тестовий іспит «Крок 2» для спеціальності «Громадське здоров’я» 6 травня 2025 року – 9 студентів склали тест вище, ніж  на 70%  (75 – 94%).

24 та 25 червня 2025 року відбувся захист кваліфікаційних магістерських робіт, які отримали високу оцінку Голови екзаменаційної комісії (ЕК) - професора Ігоря Сергети, директора навчально-наукового Інституту громадського здоров’я, біології, контролю та профілактики хвороб Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, та членів екзаменаційної комісії. Голова ЕК підкреслив високу актуальність, теоретичну та практичну значимість, наукову новизну виконаних кваліфікаційних робіт (КР). Усі роботи відповідають науковій тематиці кафедри, виконані на високому науково-методичному рівні, з широким ресурсом використаних наукових джерел для наукового обгрунтування та аналізу результатів теми. Результати кваліфікаційних робіт знайшли впровадження у практику ЦКПХ на регіональному та місцевому рівнях, оприлюднені на науково-практичних конференціях міжнародного рівня та національних з міжнародною участю, подані до опублікування у фахових наукових виданнях. Рівень магістерських робіт О. Вовченко, Ю. Цакал, О. Яворської, Л. Дмитрієвої, С. Матчишина, І. Грабчака, І. Хіль відповідають рівню дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії. Відповіді, які були надані магістрантами під час захисту магістерських робіт, ґрунтовні, повні, відповідають змісту кваліфікаційних робіт. Із 14 магістерських робіт 11 одержали оцінку «відмінно» та 3 «добре».

Екзаменаційна комісія побажала випускникам продовжувати навчання на третьому освітньо-науковому рівні, успіхів у професійній діяльності, використовувати та впроваджувати набуті знання, практичні вміння  і навички у цікавому, вкрай необхідному для розбудови країни напряму Громадського здоров'я.

 

 

 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також