22 травня 2025 року відбувся Національний форум охорони здоров’я України – 2025, організований Українською федерацією професійних медичних об’єднань (УПФМО), яка об’єднує майже 300 тисяч лікарів, медичних сестер, стоматологів, фармацевтів, фахівців громадського та інших професіоналів у сфері охорони здоровʼя.
Основна мета форуму – покращення доступності та якості медичних послуг в умовах воєнного стану та післявоєнний період, забезпечення фінансового захисту пацієнтів та медичних працівників, підвищення престижності професії лікаря, обговорення питань лікарського самоврядування, професійних стандартів, залучення молоді до розвитку медичної професії.
Форум відбувся за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України, Національної служби здоров'я України, Ради національної безпеки і оборони України, Національної академії медичних наук України.
Цьогоріч місцем проведення форуму став Національний університет охорони здоровʼя України імені П. Л. Шупика.
Учасниками форуму в офф-лайн та он-лайн форматі стали тисячі членів усіх 95 професійних медичних асоціацій, які входять в УПФМО, та студенти медичних освітніх закладів.
На запрошення Української федерації професійних медичних об’єднань у форумі взяли участь Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, командувач Медичних сил ЗСУ Анатолій Казмірчук, голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, в. о. Президента НАМН України, директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова НАМН України» Василь Лазоришинець, голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, Міський голова Львова Андрій Садовий, міжнародні та українські експерти, директори департаментів і закладів охорони здоров’я, ректори закладів вищої медичної освіти.
Міжнародні партнери також взяли активну участь в обговоренні важливих для нашої медичної спільноти питань: Vassilios Papalois, професор, президент UEMS (Європейський союз медичних спеціалістів) підтримав рух України в напрямі самоврядування медичної професії та визначив, що УФПМО стає рівноправним партнером з європейськими колегами, а Дуглас Девіс, професор Medical College of Wisconsin, США, засновник Українського альянсу медичного обміну та розвитку UA-Med, представив платформу міжнародного обміну та комунікації між медиками різних країн та медичними університетами, паст-президент Європейської асоціації акушерів Агнес Сімон зазначила, що Україна рухається європейським шляхом та ми маємо спільно працювати щодо гармонізації професійних та освітніх стандартів.
Одним із найяскравіших моментів форуму стала церемонія нагородження відзнакою «Майбутнє медичної професії», яку МедГлобал Україна провела разом з президентом УФПМО В’ячеславом Камінським та генеральним секретарем УФПМО Ігорем Шкробанцем. 28 талановитих лікарів з усієї України були відзначені за професіоналізм, інновації та лідерство у своїй сфері.
«МедГлобал Україна разом з УФПМО підтримують розвиток сильної та стійкої системи охорони здоров’я, безперервний професійний розвиток і впровадження освітніх та професійних стандартів», — зазначила Олександра Козловська, голова правління ГО “МедГлобал Україна” та виконавчий директор з міжнародних зв’язків УФПМО.
Ми пишаємося тим, що всі ми є частиною змін, які формують нове обличчя української медицини.
Саме тому, форум завершився цікавою і продуктивною дискусією щодо реалізації головної місії Української федерації професійних медичних об’єднань – «Ми опікуємося професією». Піднімалися питання прогресивних ініціатив МОЗ щодо осучаснення системи атестації медичних кадрів шляхом розробки та впровадження професійних стандартів, покладання функції оцінки якості надання медичних послуг на професійних експертів, яких повинні рекомендувати профільні медичні асоціації, гармонізації системи безперервного професійного розвитку з процедурами UEMS. На аналіз цих та інших ініціатив в сфері медичних професій звернув увагу модератор заключної панелі Віце-президент УФПМО, професор Микола Проданчук. У виступах Володимира Симоненка, Голови Української федерації роботодавців охорони здоров'я та Тараса Мандзія, представника Національного агентства кваліфікацій, відзначена важлива роль УФПМО у створенні системи професійних кваліфікацій.
Як зазначили учасники, форум став важливим кроком до поглиблення діалогу між усіма учасниками системи охорони здоров’я — з фокусом на потребах пацієнтів, підтримці медичних працівників і впровадженні рішень, які справді змінюють медицину в країні. “Ми пропонуємо створити в рамках Національного форуму постійний дискусійний майданчик для напрацювання пропозицій щодо вдосконалення Стратегії та забезпечення захисту інтересів як лікарів, так і пацієнтів. Закликаємо всіх об’єднати зусилля для здорового майбутнього України”, – зауважив президент УФПМО В’ячеслав Камінський.
!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!