5–7 травня у Варшаві, під головуванням Польщі у Раді ЄС, відбулася 120-та зустріч Голів агенцій з лікарських засобів (HMA), у якій Україна взяла участь як запрошена країна. Мета зустрічі — об’єднати ключові регулятори ЄС для обговорення спільних викликів у сфері охорони здоров’я та формування більш стійкого регуляторного середовища.
Від України до заходу долучилися представники Державного експертного центру МОЗ України та Державної служби України з лікарських засобів і контролю за наркотиками. Делегацію очолила заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко. Вона презентувала виклики, з якими зіштовхнулася система охорони здоров’я України після початку повномасштабної війни, — зруйнована інфраструктура, проблеми з логістикою, дефіцит ліків, — і конкретні рішення, які дозволили зберегти стабільність і доступ пацієнтів до якісних ліків. Також, заступниця міністра представила поточний стан фармацевтичної галузі — прогрес у реформуванні сектору, регуляторні дії за особливих обставин та ключові кроки на шляху до інтеграції в європейську регуляторну спільноту.
“Участь України на цій зустрічі – це унікальна можливість ознайомитися з новими тенденціями, обмінятися досвідом та перейняти найкращі практики регуляторної політики ЄС. Водночас ми готові поділитися власним досвідом забезпечення стійкості системи охорони здоров’я та регуляторних механізмів в умовах повномасштабної війни. Адже виклики, з якими ми стикаємося щодня, стають дедалі актуальнішими для всієї Європи” Марина Слободніченко.
Вперше, додатковий день заходу – 8 травня – був повністю присвячений Україні. До участі долучилися представники п’яти країн-членів ЄС — Хорватії, Польщі, Данії, Швеції та Франції. Символічно, що зустріч пройшла напередодні Дня Європи та в день, коли Європа вшановує завершення Другої світової війни.
Під час зустрічі обговорили основні кроки, які необхідно здійснити Україні в процесі євроінтеграції, зокрема щодо побудови ефективної та суворої регуляторної політики у сфері лікарських засобів. Кожна з країн-учасниць поділилася своїм досвідом і висловила підтримку українським фармацевтичним виробникам. Вже сьогодні українському бізнесу важливо розуміти принципи процедур реєстрації у ЄС — централізованої, децентралізованої та взаємного визнання. Окремо обговорили питання перехідних періодів, які можуть застосовуватись у процесі набуття членства в ЄС, зокрема щодо оновлення реєстраційних досьє на ліки для національних виробників.
За публікацією МОЗ України.
!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!