Google search

 
 

4 червня 2024 року завідувач кафедри терапевтичної стоматології НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Ірина Мазур у студії Українського радіо говорила про збереження здоров’я ротової порожнини.

Просвітницькі заходи проходять в багатьох країнах світу з нагоди Всесвітнього дня боротьби з карієсом, який був започаткований у США в 2013 році.

Висока поширеність карієсу у населення світу і України спонукає до просвітницької діяльності в питаннях збереження здоров’я ротової порожнини. За результатами міжнародних звітів Глобальна поширеність хвороб ротової порожнини становить 45%, та за період з 1990 по 2019 роки кількість випадків хвороб ротової порожнини зросла на більш ніж 1 мільярд випадків (50%, в той час коли приріст населення становив 45%). В країнах з низьким рівнем доходів, цей показник становив 114%, порівняно з країнами з високим рівнем доходів 33% і 23%.

Поширеність карієсу у світі становить 43%, а в 69% країнах світу цей показник становить 40%. На жаль в Україні, поширеність карієсу варіює від 90% до 98% за результатами досліджень різних науковців.

В студії обговорювали із слухачами питання чинників ризику розвитку карієсу і яким чином можна запобігти руйнуванню зубів.

Прості речі, як чищення зубів двічі на день із фтор-вмісною зубною пастою, з флосом, інтердентальною щіткою і ополіскувачем збереже здоров’я ротової порожнини.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також