Google search

 
 

23 травня 2024 року комісією з виховної роботи фармацевтичного та медико-профілактичного факультету НУОЗ імені П.Л. Шупика була проведена зустріч з учнями та ученицями 10-В класу Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

В зустрічі прийняли участь голова комісії з виховної роботи, доцент кафедри фармації Інна Токменко, голова студентського самоврядування, аспірант кафедри оториноларингології Ярослав Нечеса, аспірант кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології Богдан Пуховський та здобувачка освіти спеціальності 053 «Психологія» Катерина Мельник.

Даний захід був розділений на дві частина. Перша частина зустрічі була присвячена обговоренню впливу війни на емоційний стан суспільства. Оскільки постійне відчуття небезпеки, нестабільності та невизначеності може призвести до хронічного стресу, а це в свою чергу впливає на фізичне та психічне здоров'я, виснажуючи ресурси організму та збільшуючи ризик розвитку депресії.

Богдан Пуховський обговорив з учнями надзвичайно актуальне питання сьогодення – психічне здоров’я. Особлива увага під час зустрічі була приділена питанню депресії, та її основним ознакам таким як постійне відчуття втоми, втрата інтересу до улюблених занять, зміни в апетиті та сні, почуття безнадійності. Також було обговорено взаємозв’язок між депресією та стресом. При цьому було пояснено фізіологічні та психолгічні аспекти стресу, як організм реагує на стресові ситуації, виділяючи гормони, такі як адреналін та кортизол, які допомагають справлятися з короткостроковими стресовими факторами, але при тривалому впливі можуть завдати шкоди. Під час розмови Богдан Пуховський наголосив на важливих відмінностях між гострим і хронічним стресом, наголошуючи, що гострий стрес може бути корисним у певних ситуаціях, тоді як хронічний стрес має негативні наслідки для здоров’я. Він зазначив, що хронічний стрес може стати тригером для розвитку депресії, якщо з ним не справлятися належним чином. Богдан Пуховський не лише надав учням цінну інформацію про стрес та його вплив на психічне здоров’я, а й озброїв їх практичними навичками, які допоможуть їм долати труднощі в майбутньому.

Друга ж частина зустрічі була присвячена безпосередньо обговоренню важливості та значущості для суспільства професії медика, про можливості та перспективи які дає обрана спеціальність.

Ярослав Нечеса розповів про свій життєвий шлях, який він пройшов перш ніж стати лікарем, починаючи з навчання в Українському медичному ліцеї Національного медичного університету імені О.О. Богомольця і завершуючи аспірантурою в НУОЗ імені П.Л. Шупика. Він наголосив на тому, що навчатися на лікаря надзвичайно цікаво, оскільки навчання включає значний обсяг практичних занять у лікарнях, клініках та лабораторіях, що дозволяє здобувачам освіти отримати цінний досвід роботи з пацієнтами та медичним обладнанням, але в той же час і досить складно, оскільки приходиться засвоювати величезну кількість інформації з анатомії, гістології, біохімії, мікробіології та ін. Також обираючи професію лікаря потрібно розуміти, що навчання не обмежиться лише студентськими роками, навчатися потрібно буде все життя. Оскільки медицина постійно розвивається, тому медикам потрібно безперервно удосконалюватися відвідуючи курси підвищення кваліфікації, беручи участь у міжнародних конференціях та семінарах, проходячи стажування за кордоном.

Такі зустрічі є надзвичайно важливими для формування світогляду здобувачів освіти та сприяють підвищенню рівня психоосвіти.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 92.86% - 7 Голосів
Корисність матеріалу: 92.86% - 7 Голосів
Доступність матеріалу: 92.86% - 7 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також