Google search

 
 

Поширеною причиною розвитку бронхіальної астми та алергічного риніту, є алергени домашніх тварин, зокрема собаки. В останні роки суттєво розширилися можливості діагностики алергії до різноманітних алергенів, в тому числі й до домашніх тварин, з використанням молекулярної алергодіагностики, яка дає можливість більш цілеспрямованого призначення алергенспецифічної імунотерапії (АСІТ) пацієнтам, що підвищує її ефективність.

Велика кількість питань діагностики та лікування алергії саме до цих тварин залишаються відкритими та потребують подальшого вивчення. При цьому прямі дані про переваги АСІТ алергенами собаки обмежені.

Саме оптимізація специфічної алергологічної діагностики та імунотерапії пацієнтів з алергічним ринітом та/або бронхіальною астмою з підтвердженою  гіперчутливістю до алергенів собаки була присвячена дисертаційна робота  на присудження ступеня доктора філософії аспірантки кафедри фтизіатрії і пульмонології Мар’яни Ликової на тему: «Гіперчутливість до алергенів собаки у пацієнтів з бронхіальною астмою та алергічним ринітом: поширеність, специфічна діагностика та лікування» під керівництвом професора кафедри фтизіатрії і пульмонології С. Зайкова.

 24 травня 2024 року під час захисту дисертації у дискусії взяли участь голова і члени разової ради та присутні на захисті фахівці:

  1. Професор Олена Шарікадзе, директор інституту післядипломної освіти НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор кафедри педіатрії, дитячих інфекційних хвороб, імунології та алергології НУОЗ України імені П.Л. Шупика – голова спеціалізованої вченої ради ДФ 26.613.173;
  2. Професор Олена Охотнікова, завідувач кафедри педіатрії, дитячих інфекційних хвороб, імунології та алергології НУОЗ України імені П.Л. Шупика – рецензент;
  3. Професор Олена Речкіна, професор кафедри торакальної хірургії та пульмонології НУОЗ України імені П.Л. Шупика – опонент;
  4. Професор Євгенія Дитятковська, професор кафедри професійних хвороб та клінічної імунології Дніпровського державного медичного університету – опонент;
  5. Професор Леся Беш, завідувачка кафедри педіатрії №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – опонент.

На підставі результатів відкритого голосування разова рада присудила Марʼяні Ликовій ступінь доктора філософії з галузі знань 22 Охорона здоровʼя за спеціальністю 222 Медицина.

Колектив кафедри фтизіатрії і пульмонології вітає молоду науковицю та бажає їй подальших успіхів у професійній діяльності!

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 89.67% - 6 Голосів
Корисність матеріалу: 92.71% - 7 Голосів
Доступність матеріалу: 85.28% - 7 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також