Google search

 
 

13 травня 2024 року в Києві, відбувся щорічний Конгрес «Діти та війна. Сучасні виклики психологічної допомоги та реабілітації в період воєнного часу» у змішаному форматі.

До роботи Конгресу були залучені провідні спеціалісти та науковці з усієї України – психіатри, психологи, фізичні терапевти, педіатри, неврологи, кардіологи, лікар загальної практики — сімейної медицини. Долучилися до події також колеги громадських та благодійних організацій, фондів і державних структур.

З вітальним словом під час відкриття Конгресу виступив медичний директор НДСЛ «Охматдит» Сергій Чернишук та завідувач Центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ «Охматдит» Олена Анопрієнко, наголосивши на актуальності теми доступної психологічної допомоги та реабілітації дітей. Учасників заходу привітала також голова Фундації «Фонд дитячої лікарні» Латвії Ліене Дамбіна.

Серед іноземних фахівців, що поділилися власним досвідом та виступили з доповідями були експерти з Латвії, Ізраїлю, США тощо.

На заході були висвітлені наступні теми:

- питання сучасного уявлення першої психологічної допомоги дітям з воєнною травмою, дітям переселенцям та тим, які перебували в окупації;

- профілактики та лікування ПТСР;

- ресурси психологічної інтервенції для роботи фахівців з психологічною воєнною травмою;

- практики про причини і розвиток загальносоматичних захворювань та їх проявами в психології;

- взаємозв’язок і взаємообтяження перебігу хвороб;

- міждисциплінарний погляд фахівців на складні клінічні ситуації, особливості лікування, профілактики та реабілітації.

Доцент кафедри неонатології НУОЗ України імені П. Л. Шупика  Олена Костюк представили доповідь на тему «Післяпологова депресія в українських тимчасово переміщених жінок, які народили за кордоном після початку широкомаштабної війни», яка була підготовлена у співавторстві з науковцями Вільнюського університету (Литва).

Спілкування фахівців під час проведення заходу та актуальні теми доповідей науковців різних країн та спеціальностей стануть в нагоді під час підготовки та проведення освітніх циклів тематичного удосконалення на кафедрі неонатології. Щиро дякуємо організаторам за проведення актуального та корисного заходу.

 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також