Google search

 
 

18-19 квітня в Амстердамі (Нідерланди) відбулася 20-та щорічна конференція щодо біотехнологічних препаратів «Біоподібні лікарські засоби. Максимізація цінності здоров'я за допомогою політики щодо біоподібних лікарських засобів" («Biosimilar medicines. Maximising Value in Health with Biosimilar Polices»), в який взяла участь заступник декана фармацевтичного та медико-профілактичного факультету, доцент кафедри фармацевтичої технології і біофармації Ірина Власенко.

Захворюваність в світі продовжує зростати, а потреба пацієнтів у біологічних препаратах становить біля 40% усіх використовуваних ліків. Розробка більшої кількості біоподібних лікарських засобів для ширшого спектру біологічних ліків сприяє зменшенню нерівності в доступі до медичної допомоги та зменшенню тягаря хронічних захворювань.

Закінчення терміну патентного захисту на численні оригінальні біотехнологічні препарати стало ключовим чинником розроблення так званих біосимілярів, які є відтвореними версіями оригінальних біотехнологічних препаратів. Концепція біоподібних лікарських засобів – біосимілярів - народилася в Європі разом із дослідженнями та розробками, біотехнологіями та ноу-хау у біовиробництві. Через конкуренцію регуляторний, клінічний і ринковий досвід на сьогоднішній день призвів до трансформації можливостей результатів для здоров’я, що підвищує доступність та надійність постачання ліків.

Біосиміляри використовують в Європі близько десяти років у різних напрямах медицини (нефрологія, онкологія, ревматологія, ендокринологія). Біоподібні ліки сприяють суттєвій економії систем охорони здоров’я в Європі. Незважаючи на це, відмінності в доступі до біопрепаратів залишаються ілюстрацією потреби в ефективній політиці, яка б забезпечила більш ефективне та цілеспрямоване використання бюджетних ресурсів. На цій сесії учасники були ознайомлені про нещодавні результати досліджень, які розглядають можливі важелі для розвитку європейської політики на підтримку доступу до ліків, що є критичним пріоритетом для програми охорони здоров’я ЄС.

Учасники конференції обговорили, яким чином підтримувати та розвивати потужну індустрію біосимілярів ЄС у глобальній біотехнологічній екосистемі, проаналізували різні політичні ініціативи та розробки ЄС та їхній вплив на ринкову конкуренцію та конкурентоспроможність галузі.

Використання біоподібних лікарських засобів у Європі забезпечило зміни в різних терапевтичних областях і регіонах, де вони доступні, завдяки відповідній системі політики охорони здоров’я. Окрім прямих переваг конкуренції біосиміляри, таких як зниження терапевтичних витрат на біосиміляри, існує низка непрямих переваг, які не завжди контролюються, вимірюються чи документуються. На конференції було розглянуто економічну перспективу охорони здоров’я щодо цінності біоподібних ліків.

Останні дані показують розбіжності між можливістю реєстрації біоподібних препаратів та їх використанням у різних країнах. Останнім часом було здійснено багато зусиль для підвищення доступності інформації, забезпечення навчання, а також залучення до політичних ініціатив багатьох зацікавлених сторін. На конференції було розглянуто останні ініціативи та рекомендації щодо передової практики застосування біосимілярів. Європейське агентство лікарських засобів проінформувало про нещодавно дозволені до застосування біосиміляри.

Доцент кафедри фармацевтичної технології і біофармації Ірина Власенко взяла активну участь в організованому в рамках конференції засіданні регуляторних органів, зокрема EMA, HMA, FDA щодо наукової інформації для пацієнтів та розробки комунікаційній матеріалів для пацієнтів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також