Для модернізації системи медичної освіти та з метою посилення практично-орієнтованої підготовки лікарів запропоновано імплементувати інноваційні технології навчання, як-от гібридна форма удосконалення професійних навичок.

Для забезпечення розвитку сфери охорони здоров’я та розширення переліку медичних послуг запропоновано популяризувати та розвивати різні форми стажування лікарів.

Опинившись у певній галузі медичної практики, лікар навчається на власному досвіді, у колег, з якими працює. Формування професійних компетентностей лікаря продовжується на новому, більш складному та відповідальному рівні. Отже, освіта лікаря має продовжуватися (з урахуванням збереження її якості), особливого розвитку потребує її  практична складова. У вирішенні цієї проблеми Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика відіграє одну з провідних ролей. Науково-педагогічні працівники університету використовують різні форми та методи організації освітнього процесу, з врахуванням потреб та запитів від лікарів практичної ланки, забезпечують якість та актуальність освітніх пропозицій.

Керуючись такими принципами, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії проводить не лише планові цикли навчання, але й підтримує зв’язок з лікарями, організовує та проводить додаткові практичні заняття на клінічних базах кафедри. Так, у середині квітня завідувач кафедри професор Олег Лоскутов провів три заняття в операційній Інституту серця з лікарями-анестезіологами з міста Кропивницький. Лікарі практичної ланки були ознайомлені із сучасною наркозно-дихальною апаратурою, предикторами тяжкої інтубації, міжнародно визнаними алгоритмами дій у критичних ситуаціях, а також новітніми засобами для встановлення контролю над дихальними шляхами. Обрана тематика занять викликала великий інтерес, тому що мала неабияку практичну значимість. Вказані технології анестезіологічної практики стають доступними в Україні лише останнім часом, досвід їх використання у наших лікарів поки що залишається недостатнім.

Анестезіологи з Кропивницького висловили думку про актуальність обраних тем і побажання продовжувати подальшу співпрацю з кафедрою.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів