Співробітники кафедри хірургії і проктології НУОЗ України імені П.Л. Шупика на клінічній базі КНП КМКЛ №5 надають висококваліфіковану хірургічну допомогу військовослужбовцям ЗСУ зі складними дефектами черевної стінки після бойової абдомінальної травми, колостомами, тощо.

Також, за направленням з військових частин, висококваліфікована хірургічна допомога надається військовослужбовцям ЗСУ із хірургічними захворюваннями органів черевної порожнини та  проктологічними захворюваннями.

23.03.2024 року в рамках циклу спеціалізації за фахом хірургія, завідувач кафедри професор Я. Фелештинський виконав показову реконструктивно-відновну операцію військовослужбовцю зі складним дефектом черевної стінки, в якій взяли участь доцент В. Ватаманюк, асистент кафедри О. Коваль, а також слухачі циклу “Спеціалізація за фахом хірургія” та лікарі-інтерни.

Інтерни другого року навчання за спеціальністю хірургія, асистують на операціях, виконують окремі етапи хірургічних втручань на органах черевної порожнини під керівництвом кураторів.

Після показової операції для лікарів-хірургів, які проходять спеціалізацію на кафедрі, проведено семінар на тему “Реконструктивно-відновні операції при дефектах черевної стінки”. Реконструктивно-відновна хірургія дефектів черевної стінки є складовою наукової теми кафедри хірургії і проктології.

Корисність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів