19 березня 2024 року побачив світ український переклад  "Медицина в різних природних умовах» -  посібник з надання першої та невідкладної догоспітальної медичної допомоги: 7-е видання.

Це видання, написане такими фахівцями з надання медичної допомоги, як Тейт Хіггінс, Алі С. Арасту та Пол С. Ауербах і призначене для лікарів різних спеціальностей, парамедиків і широкого кола читачів.

Підручник містить добре ілюстровані, зрозумілі вказівки з негайної стабілізації та надання допомоги людям із практично будь-якими проблемами зі здоров’ям. Рекомендації розроблені для використання на місці, коли немає доступу до лікарської медичної допомоги.   Підручник охоплює ключові теми, зокрема використання антибіотиків, лікарських препаратів, лікування передозування опіоїдами, основні методи закриття ран, допомогу в разі сильних кровотеч, оцінку стану хребта й відповідну іммобілізацію, накладання джгутів, застосування мішка Гамова в разі висотної хвороби, накладання шин, невідкладну стоматологічну допомогу, підготовку до стихійних лих, рекомендації щодо глобальних конфліктів, протидії сучасним загрозам інфекційних захворювань.

Над перекладом підручника працював весь колектив кафедри медицини невідкладних станів НУОЗ України імені П.Л. Шупика (А. Волосовець, І.  Зозуля, О. Іващенко, І. Вербицький, О. Крамарева, А. Бойко), наукову редакцію перекладу підручника проводив завідувач кафедри А. Волосовець.

За матеріалами сайту посилання