14-15 березня 2024 року Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика та ДУ «Інститут серця МОЗ України» провели ХІІ науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Функціональна діагностика серцево-судинних хвороб».

Основна мета цієї щорічної конференції полягала в ознайомленні практичних лікарів із сучасними можливостями методів функціональної діагностики в кардіології. Для участі у конференції попередньо зареєструвалися більше 600 лікарів різних спеціальностей з усіх областей України, у тому числі експерти з кардіології і функціональної діагностики, завідувачі та представники профільних кафедр. Конференція проходила у конференц-залі Інституту серця МОЗ України з онлайн-трансляцією. Переважна більшість доповідачів зробили доповіді в очному форматі.

Конференція почалась із виступу генерального директора ДУ «Інститут серця МОЗ України», завідувача кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НУОЗ України імені П.Л. Шупика, член-кореспондента НАМН України професора Бориса Тодурова. Він розповів про новації у роботі Інституту та розташованих на його базі кафедр протягом останнього року, зупинився зокрема на досягненнях Інституту у галузі пересадки серця.

Тематика конференції охоплювала сучасні аспекти електро- і ехокардіографічної діагностики, ультразвукового дослідження судин, холтерівського моніторування ЕКГ, моніторингу подій, використання імплантованих пристроїв. Найпотужніший внесок у реалізацію наукової програми зробили співробітники кафедр Університету та Інституту серця (Б.  Тодуров, О. Жарінов, В. Куць, Н. Ліфантьєва, Л. Ткаченко, І. Шкурат, О. Єпанчінцева, Я. Скибчик, Є. Новіков). У конференції взяли участь провідні фахівці суміжних кафедр Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (В. Целуйко), ЛНМУ імені Данила Галицького (Н. Орищин, М. Сороківський), Запорізького державного медико-фармацевтичного університету (Д. Лашкул), Івано-Франківського національного медичного університету (С. Федоров), ВНМУ імені М.І. Пирогова (В. Іванов). Особливу увагу аудиторії привернула доповідь одного з провідних європейських експертів професора Кшиштофа Смажа (Центр післядипломної медичної освіти у м. Варшава, Польща), присвячена новітнім аспектам стрес-ехокардіографії.

У рамках конференції вперше відбувся інтерактивний майстер-клас з електрокардіографічної діагностики аритмій серця, зареєстрований як окремий захід БПР лікарів. Залученню слухачів сприяло онлайн-голосування щодо обговорення десятків клінічних прикладів.

Проведення конференції стало важливим кроком для зміцнення спільноти профільних кафедр і безперервного професійного розвитку лікарів, які займаються різними аспектами функціональної діагностики. Учасники конференції отримають сертифікати згідно з вимогами Центру тестування МОЗ України. Відеозапис конференції протягом двох тижнів буде доступний для перегляду на платформі Youtube.