20 лютого 2024 року комісією з виховної роботи за підтримки декана фармацевтичного та медико-профілактичного факультету професора Василя Михальчука було проведено день донора.

Донорство – це важливо, а добровільне безоплатне системне донорство – це ознака розвинених країн. Щомиті в усьому світі незалежно від віку і походження виникає потреба у переливанні компонентів крові за життєвими показниками. За статистичними даними оприлюдненими Всесвітньою організацією охорони здоров’я, кожен третій житель нашої планети хоча б раз в житті потребує донорської крові. В Україні дане питання стоїть більш гостро через потребу в донорській крові для військових, які зазнали значних поранень під час активних бойових дій, та для цивільного населення, які стають жертвами ракетних та артилерійських ударів.

Науково-педагогічні працівники, аспіранти та здобувачі освіти фармацевтичного та медико-профілактичного факультету взяли участь у добровільному безоплатному донорстві крові. Дана акція була не тільки корисною, але і надзвичайно цікавою. Перед донацією для учасників була проведена захоплююча екскурсія Віталієм Демським, в.о. директора КНП «Київський міський центр крові», під час якої було продемонстровано всі етапи, які проходить донорська кров та компоненти крові від заготівлі, переробки, тестування та контролю якості до зберігання. Надзвичайно вразили зони тестування і зони переробки крові та компонентів крові, які оснащені сучасним обладнанням та устаткуванням. Всі етапи донації крові були пройдені досить швидко і з позитивним настроєм, оскільки скрізь зустрічали привітні та висококваліфіковані працівники Київського міського центру крові.

Дякуємо всім учасникам, які взяли участь в дні донора, оскільки даною акцією нам всім разом вдалося допомогти врятувати життя не одному реципієнту.