Google search

 
 

Кафедрою громадського здоров’я, епідеміології та екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика в вересні 2023 р. вперше розпочато підготовку студентів на другому (магістерському) рівні за спеціальністю "Громадське здоров'я" як однією з провідних спеціальностей сфери охорони здоров’я України.

Другу вищу освіту на магістерському рівні за спеціальністю 229 «Громадське здоров’я» побажали здобути 16 спеціалістів з медико-профілактичних фахів, магістрів біології, менеджменту, державного управління, права, економіки, фінансів, соціальної роботи, журналістики,  кожний з яких вважає за необхідне одержати нові знання та практичні навички для виконання професійних завдань на своєму робочому місці, мати змогу подальшого кар’єрного  росту. Впевненість претендентів у правильному виборі  підсилило прийняття Наказів МОЗ України № 138 від 25.01.2023 р., № 1769 від 10.10.2023 р. та № 112 від 23.01.2024 року щодо внесення Змін до Довідника Кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78 «Охорона здоров’я») та затвердження Номенклатури спеціальностей професіоналів у галузі охорони здоров’я у закладах охорони здоров’я та форм професійного розвитку, в тому числі професіоналів з вищою немедичною освітою.

З 17 січня по 31 січня 2024 року проводилась залікова сесія для здобувачів другого (магістерського) рівня I курсу 2023 року набору заочної форми навчання для спеціальності 229 «Громадське здоров’я».

Залікова сесія проведена у змішаному форматі у зв’язку з активними воєнними діями в Україні та дотриманням безпеки учасників навчання, які прибули на навчання з різних регіонів України.

На сесію винесено три іспити за основними освітніми компонентами Освітньо-професійної програми: «Теоретичні основи і розвиток навчальної дисципліни «Громадське здоров’я»; «Основні оперативні функції громадського здоров’я»; «Концепція здоров’я населення: чинники що його зумовлюють, основні показники та методи оцінки».  Із заліків включено: «Формування політики громадського здоров’я, його нормативно-правова база»; «Основи епідеміології»; «Організація охорони здоров’я»; «Іноземна мова (за професійним спрямуванням)».

У проведенні залікової сесії взяли участь завідувач кафедри професор Ірина Хоменко, професор кафедри Олександра Івахно, старший викладач Ольга Голубка, професор кафедри управління охороною здоров’я Валерій Бугро, асистент кафедри іноземної мови Л. Палей. Особлива місія була відведена куратору групи – асистенту кафедри Галині Романюк, яка з високою відповідальністю віднеслася до організаційної залікової сесії, все проходило вчасно та організовано з позитивним психологічним ефектом.

Особливістю сесії було не тільки оцінка теоретичної та практичної підготовки здобувачів, але й умінь виконання та презентації результатів індивідуального завдання (за особистим вибором актуальної теми з освітньої програми) у формі есе та подачі інформації з мультимедійним супроводом. Студенти надали перевагу нагальним проблемам у системі громадського здоров’я щодо збереження та промоції здоров’я населення, питанням безпеки та добробуту життєдіяльності в Україні та світі.

Підсумовуючи результати залікової сесії, можна зробити висновок, що незважаючи на різний рівень базової освіти здобувачів, було продемонстровано позитивні результати навчання та інтерес у просуванні спеціальності «Громадське здоров’я» для подальшого суспільного та економічного розвитку країни, на шляху до європейської інтеграції. Понад 80% здобувачів одержали за національною шкалою відмінні та добрі оцінки, за шкалою ECTS – в межах A, B, C. Перший досвід кафедрою проаналізовано та внесені відповідні корективи щодо покращення організації освітнього процесу на майбутнє з позицій формування універсального підходу до профілактичної діяльності у різних сферах соціального розвитку України.

А тим часом вже розпочався другий семестр навчання, який триватиме до 30 червня 2024року.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також