Google search

 
 

Трансплантація серця є методом вибору лікування для великого пулу пацієнтів з термінальною стадією серцевої недостатності. За даними реєстру Міжнародного товариства серцево-легеневих трансплантологів (ISHLT), у світі виконується близько 5 000 трансплантацій серця на рік, а їхня загальна кількість з 1982 р. вже перевищує 110 000 випадків.

Використання сучасних протоколів імуносупресивної терапії дозволило покращити прогноз життя пацієнтів після трансплантації. Так, річна виживаність після пересадки серця сягає 85%.

На сьогодні близько 90 000 українців мають важку форму серцевої недостатності, а 500 з них потребують трансплантації серця щорічно.

Актуальність даної тематики продиктувало створення робочої групи при МОЗ України з питань трансплантації, до якої входить завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика професор Олег Лоскутов.

На останньому засіданні цієї робочої групи обговорювалися зміни до проєкту наказу МОЗ «Про внесення змін до Порядку констатації та діагностичні критерії смерті мозку людини» та до «Положення про консиліум лікарів».

Актуальність та доцільність розробки проєкту наказу обумовлена необхідністю врегулювання окремих організаційних питань у сфері посмертного донорства для підвищення якості надання медичної допомоги пацієнтам із важкими захворюваннями, що призводять до порушень вітальних функцій організму в лікувальних закладах України.

Для об'єктивізації змін, які планується внести до проєкту наказу МОЗ України, які стосуватимуться участі молодих фахівців у комісіях з констатації смерті мозку, на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії, було проведено анонімне анкетування інтернів для виявлення їхньої компетентності щодо цієї тематики. Професор Олег Лоскутов інформував членів робочої групи МОЗ України про результати опитування, аналіз даних був з інтересом сприйнято всіма учасниками, висновки лягли в основу запланованих змін.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також