Google search

 
 

14 січня 2024 року в акушерському відділенні Вишгородської ЦРЛ під керівництвом і за безпосередньої участі співробітників кафедри акушерства і гінекології №1 (завідувач кафедри професор О. Голяновський) проведено розродження вагітної С., 36 р. з двійнею.

https://www.nuozu.edu.ua/images/Novosti/images/Novosti/11_01_24-3N.png

Розродження відбулося із застосуванням інноваційної методики кесаревого розтину в нижньому матковому сегменті з вилученням плодів в плодових оболонках, що сприяє кращій адаптації новонароджених в перші дні життя, зменшує прояви стресу в умовах абдомінального розродження.

В акушерському відділенні вагітна була обстежена, проведено УЗД, встановлено діагноз: вагітність ІІ-га, 36-37 тижнів, двійня дихоріальна, диамніотична; тазове передлежання обох плодів; рубець на матці після кесарева розтину (2020 р.); істміко-цервікальна недостатність, акушерський песарій.

Під час даної вагітності у зв’язку із загрозою її переривання жінка перебувала на стаціонарному лікуванні в акушерському відділенні, де проводили зберігальну вагітність терапію зі встановленням акушерського песарію. Завдяки проведеній терапії і ретельному амбулаторному спостереженню вдалося доносити вагітність при двійні з рубцем на матці до 36-37 тижнів.  З початком у жінці  регулярної пологової діяльності операційною бригадою у складі: професор О. Голяновський, лікарі І. Калмикова та С. Фролов, анестезіолог – завідувач відділення ВАІТ А. Коваленко, а також операційна сестра — Н. Ярема, - було проведено кесарів розтин під спінальною анальгезією. Загальна крововтрата – 270,0 мл. Післяопераційний період – без патологічних змін.

З плодових оболонок вилучені: хлопчик масою 2593 г, довжина тіла 48 см і дівчинка масою 3170 г, довжина тіла 51 см з оцінкою за шкалою Апгар 8-8 балів і на 5 хв. – 9-9 балів. Новонароджені відділені від матері та передані під нагляд лікаря-неонатолога, під час перебування в операційній були прикладені до грудей матері.

Розродження вагітної з підвищеної групи ризику шляхом кесаревого розтину за інноваційною методикою в акушерському відділенні Вишгородської ЦРЛ (ІІ рівень надання акушерсько-гінекологічної допомоги) стало можливим завдяки злагодженій роботі акушерів-гінекологів, анестезіологів, неонатологів, співпраці лікарні з кафедрою акушерства та гінекології № 1 НУОЗ України імені П. Л. Шупика, забезпечення адміністрацією лікарні сучасною апаратурою, медикаментами і гарними умовами перебування вагітних, роділь, породіль  і новонароджених як в операційній, так і в палатах спільного перебування після нещодавно проведених ремонтних робіт в акушерському відділенні.

 

Зважаючи на те, що акушерсько-гінекологічне відділення Вишгородської ЦРЛ є клінічною базою кафедри акушерства і гінекології № 1 НУОЗ України імені П. Л. Шупика, а також наявність сучасного медичного обладнання, медикаментозного забезпечення і належних умов перебування, лікарі відділення успішно надають весь спектр не тільки консультативно-діагностичної та лікувальної акушерсько-гінекологічної допомоги, а й проводять складні оперативні втручання із застосуванням інноваційних хірургічних методів.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також