Якщо звернутися до Кембриджського словника, то значення слова «Волонтер» трактується як «людина, яка робить щось особливе, допомагає іншим добровільно, без примусу чи оплати за це…». У перекладі з французької, «волонтер» означає «доброволець», тобто «волонтерство» – суспільно важлива, безкорислива, добровільна діяльність. Принципом такої діяльності є те, що людина діє за покликом душі, через потребу реалізувати свою громадську позицію.

І як сказав у своєму виступі В. Зеленський: «…Сьогодні волонтери – це найпотужніша частина громадянського суспільства України. Це рух, який об'єднує всі міста та громади нашої держави та всі соціальні групи». А за висловом колишнього Генерального секретаря ООН Кофі Аннана: «…В основі волонтерства лежать ідеї служіння та солідарності, а також віра в те, що разом ми можемо зробити світ кращим. У цьому сенсі ми можемо сказати, що волонтерство є вищим виразом того, чим є Організація Об'єднаних Націй».

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика також бере активну участь у цьому русі, за що була неодноразово відзначена подяками установ та військових організацій.

Нещодавно співробітник кафедри доцент І. Кучинська, яка з перших днів війни є активним учасником волонтерського руху, за свої заслуги була відзначена подякою міжнародного координаційного центру ветеранів війни.

Колектив кафедри вітає Інну Кучинську з таким визнанням її заслуг.

Всі співробітники кафедри й надалі продовжуватимуть свою волонтерську роботу та надаватимуть посильну допомогу як військовим, так і цивільному населенню.