15 грудня 2023 року відбулось засідання комісії МОЗ України з питань науково-дослідних робіт щодо заслуховування нових проєктів наукових досліджень і розробок, які були подані на конкурсний відбір. Національний університет охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика представив 6 проєктів.

Науково-педагогічними працівниками кафедри акушерства, гінекології і репродуктології представлено проєкт науково-дослідної роботи на тему: «Удосконалення тактики преконцепційного консультування та ведення ранніх термінів вагітності жінок з порушеннями репродуктивного здоров’я». Виконання наукової теми розраховано на 2024 – 2026 роки, керівник теми – професор кафедри Олексій Жданович, відповідальний виконавець – головний науковий співробітник кафедри Тетяна Коломійченко.  Тема була прийнята одноголосно, без зауважень.

Комісія розглянула та затвердила науково-дослідні роботи кафедр на період 2024 – 2026 роки, зокрема:

Симультанні лапароскопічні операції в плановій абдомінальній хірургії (прикладна). Керівник: професор Сергій Саволюк.

Діагностика та профілактика неспроможності низького колоректального анастомозу у хворих на рак прямої кишки (прикладна). Керівник: професор Прокіп Гордійчук.

Патогенез, прогнозування та профілактика перинатальних ускладнень у вагітних в умовах стресу (прикладна). Керівник: професор Світлана Жук.

Визначення потреб у кадрах на рівні закладів охорони здоров’я для запровадження нової моделі реабілітаційної допомоги в Україні (прикладна). Керівник: професор Михайло Голубчиков.

Визначення потреб у кадрах та розроблення граничних нормативів навантаження сімейних лікарів при наданні первинної медичної допомоги в Україні (прикладна). Керівник: професор Ольга Процюк.

Результати наукових робіт будуть використовуватися, зокрема в освітньому процесі кафедр: під час проведення лекцій, семінарських та практичних занять.